Bianchi se stal třetím pilotem Force Indie

Záložník Ferrari Jules Bianchi odešel na stáž do týmu Force India. Důvod je jediný, bude moci jezdit v pátečních trénincích.
Bianchi se stal třetím pilotem Force Indie

Ferrari se snažilo Bianchiho umístit do Sauberu na post závodního jezdce, ale švýcarský tým nebyl ochoten se zbavit Kobajašiho ani Péreze. Italové se proto rozhodli svého juniora vyslat na praxi do Force Indie, která mu umožní účast v nejméně devíti prvních pátečních trénincích. Ferrari potřebuje Francouze vyhodnotit před očekávanou obměnou jezdeckého složení v roce 2013.

"Samozřejmě jsem nadšený, že přicházím k Force Indii a že budu mít příležitost jezdit během závodních víkendů. Je to pro mě důležitý krok," řekl Bianchi. "Pravidelně jezdit se současným vozem je nejlepší cesta rychlého učení a já doufám, že se tak dostanu do dobré pozice pro postup do závodní sedačky."

Force India takto nechala loni jezdit Nica Hülkenberga, jehož pro letošní sezónu povýšila na závodního jezdce. Pro Ferrari budou jistě také cenné Bianchiho poznatky o technologiích McLarenu a Mercedesu, které indická stáj používá.

"Neustále sledujeme mladé a talentované jezdce a jeho nedávné výkony v GP2 na nás určitě zapůsobily," řekl majitel týmu Vidžaj Mallya. "Tím, že jsme dali Julesovi příležitost v roce 2012, ukazujeme, že i nadále pomáháme mladým jezdcům."

Další článek: Marussia bude zřejmě jediný tým bez KERS

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen