Bianchi se stal třetím pilotem Force Indie

Záložník Ferrari Jules Bianchi odešel na stáž do týmu Force India. Důvod je jediný, bude moci jezdit v pátečních trénincích.
Bianchi se stal třetím pilotem Force Indie

Ferrari se snažilo Bianchiho umístit do Sauberu na post závodního jezdce, ale švýcarský tým nebyl ochoten se zbavit Kobajašiho ani Péreze. Italové se proto rozhodli svého juniora vyslat na praxi do Force Indie, která mu umožní účast v nejméně devíti prvních pátečních trénincích. Ferrari potřebuje Francouze vyhodnotit před očekávanou obměnou jezdeckého složení v roce 2013.

"Samozřejmě jsem nadšený, že přicházím k Force Indii a že budu mít příležitost jezdit během závodních víkendů. Je to pro mě důležitý krok," řekl Bianchi. "Pravidelně jezdit se současným vozem je nejlepší cesta rychlého učení a já doufám, že se tak dostanu do dobré pozice pro postup do závodní sedačky."

Force India takto nechala loni jezdit Nica Hülkenberga, jehož pro letošní sezónu povýšila na závodního jezdce. Pro Ferrari budou jistě také cenné Bianchiho poznatky o technologiích McLarenu a Mercedesu, které indická stáj používá.

"Neustále sledujeme mladé a talentované jezdce a jeho nedávné výkony v GP2 na nás určitě zapůsobily," řekl majitel týmu Vidžaj Mallya. "Tím, že jsme dali Julesovi příležitost v roce 2012, ukazujeme, že i nadále pomáháme mladým jezdcům."

Další článek: Marussia bude zřejmě jediný tým bez KERS

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10