Bianchi se připravuje jako závodní jezdec, jistotu ale stále nemá

Jules Bianchi je favoritem na zisk místa týmového kolegy Paula di Resty u Force Indie, což se odráží v jeho zimních přípravách.
Bianchi se připravuje jako závodní jezdec, jistotu ale stále nemá

Force India je posledním týmem, který stále neuzavřel jezdeckou sestavu pro letošní sezónu. Neoficiálně potvrzený Paul di Resta, který odjel většinu testů v Jerezu, stále čeká na jméno svého kolegy.

Indický tým se podle všeho rozhoduje mezi Adrianem Sutilem a Julesem Bianchim. Větší šance se dávají Bianchimu, protože ho Force India nechala v Jerezu jezdit téměř celý poslední den.

"Od začátku své kariéry mám ve zvyku znát celkem brzy program své sezóny, ale letos je to jiné, protože stále nevím, co budu dělat," uvedl francouzský pilot pro Toile F1. "Není to jednoduché, ale připravuji se, jako bych měl být nominován do role závodního jezdce ve formuli 1. Ve srovnání s minulými roky mnohem intenzivněji trénuji. To mi umožnilo hodit za hlavu to období nejistoty."

"Zimu trávím ve Francii a Itálii. V Anglii jsem byl jen jednou, aby mi vyrobili sedačku pro VJM06, abych se mohl zúčastnit posledního dne testů v Jerezu. Skutečnost, že mě tým povolal do testů v Jerezu, byla příjemným překvapením, to ale neznamená, že se stanu závodním jezdcem."

V Bianchiho prospěch má hrát touha Force Indie vyměnit příští rok motory, Vidžaj Mallya údajně chce ukončit spolupráci s Mercedesem a přestoupit k Ferrari, které má Bianchiho pod dlouhodobou smlouvou. Francouz by mu jistě zajistil slevu.

Diskuze (80) Další článek: Dva nováčci v týmu nejsou ideální, říká Chilton. Glock souhlasí