Bianchi rozjetí prázdného vozu zabránit nemohl, hájí se Marussia

Sportovní ředitel Marussie Graeme Lowdon je přesvědčený, že Jules Bianchi nemohl v německém závodě udělat nic jinak, a tudíž ani zabránit nebezpečné situaci.
Bianchi rozjetí prázdného vozu zabránit nemohl, hájí se Marussia

Bianchimu se odporoučel v plamenech motor, což francouzského jezdce donutilo zastavit a vystoupit. Ovšem než ruský monopost zajistili traťoví maršálové, rozjel se a přejel trať, kde se zastavil až o reklamní panel. Vedení závodu kvůli tomu povolalo safety car.

"Viděli jste, že to bylo katastrofické selhání motoru a náhlé, protože jsme nic neviděli (v telemetrii), dokud se to nestalo," komentoval Lowdon. "Bylo to trochu frustrující, protože se nám právě podařilo dostat se před oba caterhamy a závod pro nás vypadal slibně."

"Jules okamžitě opustil trať, auto mělo zařazený neutrál, když zastavil. Pak nasadil zpět volant, jak je požadováno. Byl tam maršál, když opustil auto, které stálo. Nic víc Jules udělat nemohl."

"Přišel o motor, zařadit rychlost nemohl, nemohl s tím dělat vůbec nic. To, co se stalo, patří k podstatě tohoto okruhu, je kopcovitý, i když to samozřejmě vidět nechcete, ale stát se to může."

Marussii se hodně ulevilo, že pohybující auto nevyvolalo žádnou zvlášť nebezpečnou situaci, nedošlo k žádné nehodě a nikdo se nezranil.

"Naštěstí se nikdo tomu autu nemusel vyhýbat. Samozřezjmě tam byla úleva, že se nic nestalo, ale v tu chvíli jelo dost pomalu a také vlály žluté vlajky," dodal Lowdon.

Další článek: Bez odlišné strategie bychom tak vysoko nebyli, říká Alonso

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.