Bianchi nás přiblížil k Ferrari, přiznává o nových motorech Marussia

Marussia podle svého technického ředitele Pata Symondse stále nemá smlouvu na šestiválce, ale jako pravděpodobné se jeví partnerství s Ferrari.
Bianchi nás přiblížil k Ferrari, přiznává o nových motorech Marussia

Vedení ruského týmu už dříve oznámilo, že si svého nového dodavatele motorů vybírá mezi Mercedesem a Ferrari, protože Renault chce maximálně pět zákazníků, a tím pátým se má stát Toro Rosso.

"Ferrari a Mercedes jsou k nám vstřícní," řekl o jednání Symonds pro Sky Sports. "Říkám, že je to (dohoda) blízko, protože pokud ne, tak nebudeme mít auto. Mým původním cílem pro motor 2014 byl konec května, ale konec května 2012, takže jsme pozadu."

Že se Marussia dohodne s Ferrari, se očekává už od chvíle, kdy angažovala maranellského chráněnce Julesa Bianchiho. Potvrzení zatím nepřišlo, ale Symonds připustil, že jsou si teď oba týmy blízko.

"Určitě nám to neublížilo. Trochu nás to přiblížilo k Ferrari, ale Ferrari skutečně chce víc týmů, protože je všechno velmi nové. Nechci nás přímo označit za (pokusné) morče nebo něco takového, ale je lepší, když se váš výrobek používá ve více kusech, když zjišťujete, co nefunguje a co funguje. Myslím, že stejně chtěli další tým a kontakt prostřednictvím Julesa nám jen pomohl."

Další článek: Grosjeanova sezóna začala Bahrajnem, věří Lotus

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.