Bianchi je připravený na top tým, míní Baldisserri

Po necelé sezóně v závodní sedačce na konci startovního pole je Jules Bianchi podle šéfa jezdecké akademie Ferrari Lucy Baldisserriho připraven postoupit výš.
Bianchi je připravený na top tým, míní Baldisserri

Bianchi ve službách Marussie zůstává jezdcem maranellské automobilky, a proto na něj Baldisserri neustále dohlíží a pomáhá mu se zlepšovat. S pokrokem svého svěřence je nad míru spokojený.

"Jules se ze dne na den ocitl v týmu formule 1, rychle zapadl, dosahuje pokroku a skutečnost, že rychle získal navrch nad týmovým kolegou, mu umožnila získat víc sebedůvěry," uvedl pro Auto Hebdo.

"Nemá k dispozici stroj na to, aby mohl doufat v lepší výsledky, takže by bylo zajímavé ho vidět ve výkonnějším monopostu, abychom ho mohli lépe posoudit. Považuji ho za vyspělého jezdce, který je připravený nastoupit v top týmu. Už není pilotem, který by tváří v tvář komplikované situaci přeháněl své reakce."

Baldisserri dobře zná všechny jezdce akademie Ferrari, a proto může srovnávat. Bianchi je podle něj ještě lepší než Pérez, který to z jeho studentů zatím dotáhl nejvýš.

"Musím uznat, že když jsem viděl Julesa a Sergia vyvíjet se v obdobných podmínkách v roce 2012, přístup Bianchiho mi přišel pozitivnější. Postoj Julesa byl postoj mladého pilota, který se chce učit."

Sám Bianchi se domnívá, že mu k současné výkonnosti hodně pomohly zkušenosti z nižších závodních sérií.

"Můj návrat do Světové série po GP2 mi loni pomohl zvládat agresivitu a netrpělivost, být pečlivý a získat znovu sebedůvěru po období pochyb, které určitě byly zdrojem chyb," vysvětlil.

Další článek: Kromě Red Bullu všichni zpomalí vývoj vozů, předpovídá Lotus