Bianchi chce kromě působení u Force Indie dál závodit

Jules Bianchi se těší na devět pátečních tréninků za volantem Force Indie, ale rád by také dál závodil. Manažer Nicolas Todt mu ve spolupráci s Ferrari a Force Indií hledá angažmá.
Bianchi chce kromě působení u Force Indie dál závodit

Jak jsme vás informovali minulý týden, člen jezdecké akademie Ferrari Jules Bianchi byl letos zapůjčen do Force Indie. Jako rezervní jezdec bude moci testovat v devíti pátečních trénincích a sžívat se tak s monopostem formule 1 a atmosférou závodních víkendů. Ve volném čase by chtěl dál závodit. Stejný názor má i jeho manažer Nicolas Todt.

"Devět pátků v rámci F1 je dobrých, ale není to výrazný postup. Myslím, že je důležité, aby Jules dál závodil. S Ferrari a Force Indií se poohlížíme po dalších možnostech." vysvětlil Todt, který jinak považuje Force Indii za ideální tým pro poskytnutí šance mladému jezdci. "Vědí, jak s takovými piloty pracovat. Kromě závodění v F1 je to ta nejlepší šance, jakou mohl dostat."

Zatím není jisté, kde bude Bianchi závodit. Poslední dva roky strávil v GP2, kde obsadil vždy celkové třetí místo. Vzhledem ke svému programu v rámci závodních víkendů F1 by ale obě série těžko kombinoval.

Mladý Francouz má závodění v krvi, jeho prastrýc Lucien, který závodil za Belgii, absoloval v letech 1959 až 1968 sedmnáct velkých cen formule 1 a získal šest bodů. Roku 1968 byl dokonce třetí v Monaku a s Pedrem Rodríguezem vyhrál za volantem legendárního Fordu GT40 24 hodin Le Mans. O rok později právě na okruhu La Sarthe zahynul při testování.

Diskuze (65) Další článek: Podle Fernleyho Sutilův proces neovlivnil rozhodování Force Indie
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
16:12 | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.
15:38 | Závod F2 o chvíli odložen (oprava bariéry)

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod Hamilton