Bianchi byl v souboji Caterhamu a Marussie opět nejrychlejším jezdcem

Čína v souboji novějších týmů nepřinesla nic překvapivého, Marussie potvrzuje, že má nyní lepší formu než rivalové z Caterhamu.
Bianchi byl v souboji Caterhamu a Marussie opět nejrychlejším jezdcem

Caterham

Malajský tým se sice může pochlubit poměrně výrazně vyšším rozpočtem než Marussia, letos však zatím této výhody nedokázal využít. V kvalifikaci na Velkou cenu Číny byl nejpomalejším týmem, a jeho piloti se tak na roštu postaví do poslední řady, tedy na 21. a 22. místo. 

Charles Pic (21.): "Celý víkend máme docela dost problémů, které nám znemožnily, abychom byli schopni dostat z auta maximum, zejména pak, co se pneumatik týče. Ve třetím tréninku jsme zkoušeli všechna možná nastavení a vypadalo to určitě lépe než včera, v kvalifikaci se ale pneumatiky začaly chovat zase úplně jinak, a nedokázali jsme na to správně zareagovat. Obě jízdy v Q1 jsme absolvovali na měkkých gumách. V prvním měřeném kole jsem se ale dostal do provozu, ve druhém byl sice můj čas lepší, ale stále jsem se potýkal na výjezdu ze zatáček s přetáčivostí. Dobře si uvědomujeme, že potenciál vozu je úplně jinde a naše pozice ho nereflektuje. Musíme zkrátka pracovat ještě tvrději, zlepšovat se, kde to půjde, a pokusit se zajet dobrý závod."

Giedo van der Garde (22.): "Včerejší dva volné tréninky byly velice produktivní. Dnes dopoledne to už ale taková pohoda nebyla a přeneslo se to i do kvalifikace. Stejně jako Charles jsem se potýkal s problémy. Když se nasčítaly, vyšlo najevo, že nás dost zdržely. Nemůžeme tu příjít na kloub chování pneumatik. Jakmile se dnes začala trať ohřívat, bylo to, jako bychom začali znova od začátku. Má konečná pozice je samozřejmě zklamáním. Ve druhém měřeném kole jsem navíc ve druhé zatáčce udělal chybu. Jel jsem moc na hraně a stálo mě to zhruba čtyři desetiny sekundy. Nebýt toho, mohl jsem dojet výše, ale teď nám nezbývá nic jiného než se soustředit na zítřejší závod a pokusit se zopakovat výkon z Malajsie."

Marussia

Jules Bianchi dál poctivě pracuje na budování své reputace. Je nutno říci, že se mu to zatím nadmíru daří. Dokonce se množí názory, že výkony mladého Francouze připomínají počínání Fernanda Alonsa v době, kdy jezdil za tým Minardi. Bianchi se kvalifikoval na devatenáctém místě, jeho týmový kolega Max Chilton odstartuje z dvacáté pozice. 

Jules Bianchi (19.): "Z našeho umístění mám radost, méně spokojený jsem ale se svým výkonem v měřeném kole. Chyboval jsem, což mě stálo čas, z auta šlo dostat víc. Řekl bych, že dnes jsme na tom nebyli tak dobře jako dříve, nicméně naší závodní rychlosti věřím a už se velmi těším na neděli. Klíčové bude dobře odstartovat a starat se o to, abychom naše soupeře udrželi za zády. Pokud se nám to podaří, věřím tomu, že dokážeme pokračovat v trendu přibližování se týmům ze středu pole. Vzhledem k chování pneumatik a stavu tratě by se mohlo jednat o zajímavý závod. Doufám, že dokážeme využít příležitostí, které se mohou namanout."

Max Chilton (20.): "Bylo by snadné soustředit se na negativa, jenže vzhledem k potížím, které jsme měli, si myslím, že by bylo lepší dívat se spíše na tu dobrou stránku věci. Najeli jsme velmi málo kilometrů, naším cílem bylo zůstat před caterhamy. To se mi podařilo, byť jsem zajel jen jedno měřené kolo. Některé věci byly sice frustrující, ale povedlo se nám to. Doufejme, že se před nimi udržíme i v závodě. Snad se vyhneme problémům. Už se těším!"

Další článek: Mercedes má lepší strategii než Red Bull, věří Rosberg