Bianchi byl smířený s rolí třetího jezdce Force Indie

Jules Bianchi přiznal, že angažmá u Marussie pro něj přišlo jako blesk z čistého nebe. V závodní sedačku už nedoufal.
Bianchi byl smířený s rolí třetího jezdce Force Indie

Bianchi chtěl letos postoupit do závodního kokpitu u Force Indie, ale v souboji o poslední volnou sedačku prohrál s Adrianem Sutilem.

"Bylo to nahoru a dolů, čekali jsme na odpověď a já jsem se připravoval, jak bych měl být nominován," vzpomínal. "Když přišla ta špatná zpráva, jako nejlepší se mi zdálo místo třetího jezdce u Force Indie. V nižších sériích jsem jezdil už dost na to, abych zvažoval, že se tam vrátím."

Uprostřed posledních barcelonských testů ale nastal zvrat. "Upřímně jsem si myslel, že je konec. A pak tu byl ten problém s Raziou. Já jsem si říkal, že mě čeká další sezóna jako třetího jezdce."

"Bylo opravdu velkým překvapením, že jsem se dostal do hry o volant u Marussie. Věděl jsem, že se o tom diskutuje v paddocku, ale moc jsem tomu nevěřil. Že se to povedlo, jsem se dozvěděl teprve hodinu před oficiálním oznámením. Pořád si neuvědomuju, že budu na startovním roštu v Melbourne."

U Marussie bude sice mít jeden z nejhorších vozů startovního pole, ale to mu nemůže zkazit radost. "Musíme být realisté, bude těžké porazit auta ze středu pole, ale budeme se maximálně snažit. Nikdy nevíte," dodal.

Další článek: Pro Alonsa jsou favority Red Bull a McLaren

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00