Bianchi a Pic se na startu GP Japonska posunou o deset míst

Jules Bianchi a Charles Pic dostali napomenutí za ignorování žlutých vlajek během Velké ceny Koreje 2013. Pro oba je to ale už třetí napomenutí, takže se na startu GP Japonska posunou o deset míst.
Bianchi a Pic se na startu GP Japonska posunou o deset míst

Jules Bianchi a Charles Pic se na startu do příštího závodu, tedy do Velké ceny Japonska, posunou o deset míst vzad. V penalizaci totiž vyústila tři napomenutí, z nichž poslední oba získali od stewardů po Velké ceně Koreje. Během závodu totiž vědomě ignorovali žluté vlajky vlající na okruhu.

Pro pilota Marussie je to tento víkend už druhý prohřešek. V sobotní kvalifikaci dostal napomenutí také, a to za zdržování Paula di Resty. První napomenutí získal během Velké ceny Británie za to, že neabsolvoval zvážení na mostové váze.

Charles Pic se v Koreji také provinil dvakrát, poprvé během kvalifikace, kdy nezajel na mostovou váhu. Třetici jeho napomenutí doplní nebezpečné najetí na trať před Sebastiana Vettela během volného tréninku ve Spa.

Týmoví kolegové obou pilotů rovněž obdrželi napomenutí, u nich ovšem k žádné následné penalizaci nedojde, neboť ještě nedosáhli limitu tří napomenutí. Aby penalizace deseti míst na startu do příštího závodu přišla, musí navíc být splněna podmínka, že minimálně dvě z daných napomenutí byla udělena za „řidičské chyby“.

Přehled oficiálních napomenutí:

Mark Webber – 3
Charles Pic – 3
Jules Bianchi – 3
Fernando Alonso – 1
Valtteri Bottas – 1
Romain Grosjean – 1
Lewis Hamilton – 1
Kimi Räikkönen – 1
Nico Rosberg – 1
Adrian Sutil – 1
Giedo van der Garde – 1
Max Chilton -1

Další článek: Měl jsem štěstí, že kolem mě zrovna nikdo nejel, přiznává Pérez

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.