Bezpodmínečnou přihlášku do příštího ročníku podal také Force India

Další tým narušil jednotu FOTA.
Tým Force India narušil jednotu FOTA a stejně jako Williams podal bezpodmínečnou přihlášku do šampionátu formule 1 2010. Učinil tak kvůli svým obchodním závazkům.

"I když Force India celkově souhlasí s cíli FOTA, obchodní závazky si vyžádaly ze strany Force India přehodnocení společné podmíněné přihlášky, kterou FOTA podala poslední den řádného termínu."

"Učinili jsme tak dnes s vědomím všech stran. Podrobnosti o postoji týmu probere zítra Dr. Vidžaj Mallya s místopředsedou FOTA Johnem Howettem," uvedl indický tým ve svém přihlášení.

Všechny současné týmy, kromě Williamsu, podaly minulý týden přihlášku do šampionátu 2010 podmíněnou splněním dvou požadavků. Pravidla pro příští rok mají vycházet z těch letošních a všechny strany musí podepsat novou Concordskou dohodu do 12. června. Cílem bylo se zbavit především rozpočtového stropu a dvojích technických pravidel.

Byl mezi nimi i Force India, který dnešním krokem řady FOTA v podstatě opustil. John Howett potvrdil, že tým Vidžaje Mallyi čeká pravděpodobně stejný osud jako Williams, tedy pozastavení členství v asociaci.
Další článek: McLaren je svojí rychlostí v Turecku překvapen