Bezpečnost návštěvníků Grand Prix zajistíme, slibují Bahrajnci

V reakci na probíhající nepokoje v Bahrajnu vydali pořadatelé tamního závodu formule 1 prohlášení, v kterém ujistili veřejnost, že se postarají o bezpečný průběh závodního víkendu.
Bezpečnost návštěvníků Grand Prix zajistíme, slibují Bahrajnci

"Bezpečnost všech Bahrajnců, imigrantů a zahraničních návštěvníků je v našem království vždy prioritou," řekl korunní princ a šéf okruhu šejk Al Khalifa. "Nyní jsme se soustředili na uspořádání další úspěšné Grand Prix Bahrajnu. Situaci bedlivě sledujeme spolu s příslušnými orgány a na další vývoj budeme vhodně reagovat."

Do Bahrajnu se rozšířila vlna nepokojů, která na sklonku minulého roku začala v Maghrebu. Organizátoři demonstrací v úterý prohlásili, že závod formule 1 chtějí využít pro své cíle. Bernie Ecclestone připustil, že by se jim to mohlo podařit.

Diskuze (5) Další článek: Mercedes nejvíc trápí spolehlivost, s rychlostí je spokojený
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00