Beze změn pravidel by Red Bull vyhrával další tři roky, míní Hamilton

Nová pravidla sice nezaručují, že Red Bull přestane vyhrávat, podle Lewise Hamiltona ale nabízejí velkou šanci přerušit šňůru, která by jinak jistě pokračovala.
Beze změn pravidel by Red Bull vyhrával další tři roky, míní Hamilton

I když s letošní sezónou skončila jedna éra pravidel, Red Bull nasadil takové tempo ve vývoji, že v druhé polovině roku naprosto dominoval. Hamilton se domnívá, že s takovým náskokem by ho ostatní jen těžko doháněli.

"Kdyby to byly (v roce 2014) evoluce letošních vozů, tak by bylo velmi těžké porazit Red Bull, protože mají velký náskok," cituje pilota Mercedesu Autosport. "Jsem rád, že se znovu vše vynuluje, protože jinak by získali pět, šest, sedm titulů."

Mnozí předpovídají, že nové technologie spojené s novým motorem přinesou poruchy, které budou mít nemalý vliv na výsledky. Hamilton si však myslí, že se týmy rychle přizpůsobí, stejně jako v roce 2009.

"Změna s KERS a všemi těmi věcmi byla opravdu snadná," vzpomínal. "Udělali jsme to na simulátoru a na první závod jsme přijeli s nejlepším KERS a měli jsme náskok, ale auto nebylo dobré. Doufám, že příští rok budeme mít dobré obě stránky."

A konečně pesimista není pilot stáje z Brackley ani s ohledem na menší množství paliva, které budou mít vozy v závodech. Šetření paliva nebude problém.

"Nedělá mi to starost, protože jsem letos dělal to samé. Příští rok to bude velmi podobné a pořád si budete muset dávat pozor na pneumatiky. Možná se palivo bude šetřit trochu víc, ale jsou to věci, které stejně děláme. Vyzkoušíme si to v simulátoru a jezdci dokáží zvládnout nové metody práce."

Další článek: Lotus: Zasloužíme si větší respekt za výsledky, které máme s naším rozpočtem