Beze změn pravidel by Red Bull vyhrával další tři roky, míní Hamilton

Nová pravidla sice nezaručují, že Red Bull přestane vyhrávat, podle Lewise Hamiltona ale nabízejí velkou šanci přerušit šňůru, která by jinak jistě pokračovala.
Beze změn pravidel by Red Bull vyhrával další tři roky, míní Hamilton

I když s letošní sezónou skončila jedna éra pravidel, Red Bull nasadil takové tempo ve vývoji, že v druhé polovině roku naprosto dominoval. Hamilton se domnívá, že s takovým náskokem by ho ostatní jen těžko doháněli.

"Kdyby to byly (v roce 2014) evoluce letošních vozů, tak by bylo velmi těžké porazit Red Bull, protože mají velký náskok," cituje pilota Mercedesu Autosport. "Jsem rád, že se znovu vše vynuluje, protože jinak by získali pět, šest, sedm titulů."

Mnozí předpovídají, že nové technologie spojené s novým motorem přinesou poruchy, které budou mít nemalý vliv na výsledky. Hamilton si však myslí, že se týmy rychle přizpůsobí, stejně jako v roce 2009.

"Změna s KERS a všemi těmi věcmi byla opravdu snadná," vzpomínal. "Udělali jsme to na simulátoru a na první závod jsme přijeli s nejlepším KERS a měli jsme náskok, ale auto nebylo dobré. Doufám, že příští rok budeme mít dobré obě stránky."

A konečně pesimista není pilot stáje z Brackley ani s ohledem na menší množství paliva, které budou mít vozy v závodech. Šetření paliva nebude problém.

"Nedělá mi to starost, protože jsem letos dělal to samé. Příští rok to bude velmi podobné a pořád si budete muset dávat pozor na pneumatiky. Možná se palivo bude šetřit trochu víc, ale jsou to věci, které stejně děláme. Vyzkoušíme si to v simulátoru a jezdci dokáží zvládnout nové metody práce."

Další článek: Lotus: Zasloužíme si větší respekt za výsledky, které máme s naším rozpočtem

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00