Beze změn pravidel by Red Bull vyhrával další tři roky, míní Hamilton

Nová pravidla sice nezaručují, že Red Bull přestane vyhrávat, podle Lewise Hamiltona ale nabízejí velkou šanci přerušit šňůru, která by jinak jistě pokračovala.
Beze změn pravidel by Red Bull vyhrával další tři roky, míní Hamilton

I když s letošní sezónou skončila jedna éra pravidel, Red Bull nasadil takové tempo ve vývoji, že v druhé polovině roku naprosto dominoval. Hamilton se domnívá, že s takovým náskokem by ho ostatní jen těžko doháněli.

"Kdyby to byly (v roce 2014) evoluce letošních vozů, tak by bylo velmi těžké porazit Red Bull, protože mají velký náskok," cituje pilota Mercedesu Autosport. "Jsem rád, že se znovu vše vynuluje, protože jinak by získali pět, šest, sedm titulů."

Mnozí předpovídají, že nové technologie spojené s novým motorem přinesou poruchy, které budou mít nemalý vliv na výsledky. Hamilton si však myslí, že se týmy rychle přizpůsobí, stejně jako v roce 2009.

"Změna s KERS a všemi těmi věcmi byla opravdu snadná," vzpomínal. "Udělali jsme to na simulátoru a na první závod jsme přijeli s nejlepším KERS a měli jsme náskok, ale auto nebylo dobré. Doufám, že příští rok budeme mít dobré obě stránky."

A konečně pesimista není pilot stáje z Brackley ani s ohledem na menší množství paliva, které budou mít vozy v závodech. Šetření paliva nebude problém.

"Nedělá mi to starost, protože jsem letos dělal to samé. Příští rok to bude velmi podobné a pořád si budete muset dávat pozor na pneumatiky. Možná se palivo bude šetřit trochu víc, ale jsou to věci, které stejně děláme. Vyzkoušíme si to v simulátoru a jezdci dokáží zvládnout nové metody práce."

Další článek: Lotus: Zasloužíme si větší respekt za výsledky, které máme s naším rozpočtem

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10