Beze mě by Grosjean už skončil, říká Boullier

Šéf týmu Lotus Eric Boullier prozradil, že bez jeho zastání by Romain Grosjean novou smlouvu na letošní sezónu zřejmě nedostal.
Beze mě by Grosjean už skončil, říká Boullier

Lotus prodloužil s Grosjeanem až v zimě, předcházely tomu dlouhé rozhovory kvůli chybám, kterých se francouzský jezdec dopustil v průběhu sezóny.

"Formule 1 je nesmlouvavý svět, který vám neumožní moc chyb," uvedl Boullier pro Le Figaro. "Musí se ještě hodně naučit, ale bude to muset udělat rychle. Myslím, že kdybych tu nebyl já, on by mezi námi dnes už nebyl."

Šéf enstonské stáje se však za Grosjeana nepostavil bezdůvodně. "Je to kluk, který má tu výsadu, že je jedním z nejrychlejších jezdců startovního pole," řekl o svém svěřenci.

V nové sezóně by měl Grosjean dokázat, že se Boullier se svojí důvěrou nemýlil. "Pracoval na svém přístupu, na svém chápání formule 1. Měl tendenci se nechat unést věcmi, které nakonec nejsou důležité."

Další článek: Zaměřme se letos více na kvalifikace

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.