Bez talentu vám ani sponzoři nepomůžou, brání se Pic

Charles Pic je přesvědčený, že za své místo ve formuli 1 nevděčí jen sponzorům. Kdyby neuměl jezdit, peníze by mu nestačily.
Bez talentu vám ani sponzoři nepomůžou, brání se Pic

V posledních dnech se znovu velmi hovoří o platících jezdcích, a to zásluhou Tima Glocka, který kvůli tomu, že mezi ně nepatří, musel opustit svůj kokpit u Marussie.

Za platícího jezdce bývá označován také Pic, jehož kariéru financuje především skupina Lagardère. Mladý Francouz ale věří, že si svoji šanci zaslouží.

"Je to otázka, kterou novináři rádi pokládají," řekl na téma platících jezdců pro Le Monde. "Abych byl upřímný, nemyslím, že by jezdec získal místo jen díky sponzorům. Volant získá díky svým výkonům."

"Hlavním faktorem je kvalita pilota, jeho rychlost, jeho schopnosti nastavit auto. Na druhé straně jsou tu sponzoři, ti se řeší jinak. Je to součást formule 1. Formule 1 je mediální sport, je třeba propagovat značky. Ale tyto dvě věci nemícháme."

Po první sezóně ve formuli 1 teď Pica čeká práce pro nového zaměstnavatele. Z Marussie přestoupil ke Caterhamu. Ale není to velká změna, protože oba týmy patří na konec startovního pole a ani jeden z nich doposud ve formuli 1 nebodoval.

"Abyste v šampionátu bodovali, musíte dosáhnout určité úrovně výkonnosti. Abyste této úrovně výkonnosti dosáhli, potřebujete čas," vysvětloval. "Formule 1 je komplikovaná. Z mého pohledu je normální, že Caterham ještě nemá výkonnost týmu, který je v F1 30 let."

Bodovat nebude životně důležitým cílem ani v letošní sezóně. Stejně jako některé ostatní týmy chce totiž Caterham využít hlavně roku 2014 a jeho nových pravidel, která všechny postaví zpět na startovní čáru.

"Cílem pro rok 2013 je se připravit na rok 2014," potvrdil Pic. "V roce 2014 dojde k velkým změnám u motorů a pravidel. Na to všechno je třeba se připravit. A kdyby se nám podařilo získat první body týmu, bylo by to kouzelné."

Pic podepsal s Caterhamem "víceletou" smlouvu, ale přesnou délku jejího trvání odmítl prozradit.

Diskuze (28) Další článek: Kubicův test v DTM k návratu do monopostů nepovede
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00