Bez talentu vám ani sponzoři nepomůžou, brání se Pic

Charles Pic je přesvědčený, že za své místo ve formuli 1 nevděčí jen sponzorům. Kdyby neuměl jezdit, peníze by mu nestačily.
Bez talentu vám ani sponzoři nepomůžou, brání se Pic

V posledních dnech se znovu velmi hovoří o platících jezdcích, a to zásluhou Tima Glocka, který kvůli tomu, že mezi ně nepatří, musel opustit svůj kokpit u Marussie.

Za platícího jezdce bývá označován také Pic, jehož kariéru financuje především skupina Lagardère. Mladý Francouz ale věří, že si svoji šanci zaslouží.

"Je to otázka, kterou novináři rádi pokládají," řekl na téma platících jezdců pro Le Monde. "Abych byl upřímný, nemyslím, že by jezdec získal místo jen díky sponzorům. Volant získá díky svým výkonům."

"Hlavním faktorem je kvalita pilota, jeho rychlost, jeho schopnosti nastavit auto. Na druhé straně jsou tu sponzoři, ti se řeší jinak. Je to součást formule 1. Formule 1 je mediální sport, je třeba propagovat značky. Ale tyto dvě věci nemícháme."

Po první sezóně ve formuli 1 teď Pica čeká práce pro nového zaměstnavatele. Z Marussie přestoupil ke Caterhamu. Ale není to velká změna, protože oba týmy patří na konec startovního pole a ani jeden z nich doposud ve formuli 1 nebodoval.

"Abyste v šampionátu bodovali, musíte dosáhnout určité úrovně výkonnosti. Abyste této úrovně výkonnosti dosáhli, potřebujete čas," vysvětloval. "Formule 1 je komplikovaná. Z mého pohledu je normální, že Caterham ještě nemá výkonnost týmu, který je v F1 30 let."

Bodovat nebude životně důležitým cílem ani v letošní sezóně. Stejně jako některé ostatní týmy chce totiž Caterham využít hlavně roku 2014 a jeho nových pravidel, která všechny postaví zpět na startovní čáru.

"Cílem pro rok 2013 je se připravit na rok 2014," potvrdil Pic. "V roce 2014 dojde k velkým změnám u motorů a pravidel. Na to všechno je třeba se připravit. A kdyby se nám podařilo získat první body týmu, bylo by to kouzelné."

Pic podepsal s Caterhamem "víceletou" smlouvu, ale přesnou délku jejího trvání odmítl prozradit.

Další článek: Kubicův test v DTM k návratu do monopostů nepovede

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.