Bez odlišné strategie bychom tak vysoko nebyli, říká Alonso

Ferrari podle Fernanda Alonsa ztrácelo na hlavní soupeře tolik, že umístění těsně za stupni vítězů bylo v německé Grand Prix na hranici možností.
Bez odlišné strategie bychom tak vysoko nebyli, říká Alonso

Alonso a Massa vyjeli do závěrečné části kvalifikace na tvrdší směsi, aby na ní mohli také startovat a vydržet na trati déle než soupeři. Alonsovi se to víceméně podařilo, ale rivaly v boji o titul ani tak neporazil. Přesto si je jistý, že to bylo správné rozhodnutí.

"Těžko si to představit, kdybychom startovali pátí a použili měkkou, tvrdou, tvrdou a tvrdou směs stejně jako hlavní soupeři, nemyslím, že bychom skončili čtyři sekundy za nimi, nebo že bychom s nimi bojovali," řekl. "Protože jsme byli pomalejší než oni a ujeli by nám. Bojovali jsme s nimi díky strategii."

"Byla to velmi, velmi dobrá strategie. Myslím, že jsme díky této strategii měli možnost bojovat o pódium. Nebyli jsme dost rychlí, neměli jsme rychlost. Ale i tak bojujeme o pódium a byli jsme blízko vedoucí skupině."

Přesto strategie mohla vyjít ještě lépe, kdyby měkčí pneumatiky odcházely tak rychle, jak Ferrari předpokládalo. "Musíme jim lépe porozumět v návaznosti na změny teplot, protože se zdá, že pokaždé podávají trochu jiné výkony," poznamenal Španěl.

Další článek: Mercedes nejvíc ztratil kvůli zákazu přehazování pneumatik

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.