Bez odlišné strategie bychom tak vysoko nebyli, říká Alonso

Ferrari podle Fernanda Alonsa ztrácelo na hlavní soupeře tolik, že umístění těsně za stupni vítězů bylo v německé Grand Prix na hranici možností.
Bez odlišné strategie bychom tak vysoko nebyli, říká Alonso

Alonso a Massa vyjeli do závěrečné části kvalifikace na tvrdší směsi, aby na ní mohli také startovat a vydržet na trati déle než soupeři. Alonsovi se to víceméně podařilo, ale rivaly v boji o titul ani tak neporazil. Přesto si je jistý, že to bylo správné rozhodnutí.

"Těžko si to představit, kdybychom startovali pátí a použili měkkou, tvrdou, tvrdou a tvrdou směs stejně jako hlavní soupeři, nemyslím, že bychom skončili čtyři sekundy za nimi, nebo že bychom s nimi bojovali," řekl. "Protože jsme byli pomalejší než oni a ujeli by nám. Bojovali jsme s nimi díky strategii."

"Byla to velmi, velmi dobrá strategie. Myslím, že jsme díky této strategii měli možnost bojovat o pódium. Nebyli jsme dost rychlí, neměli jsme rychlost. Ale i tak bojujeme o pódium a byli jsme blízko vedoucí skupině."

Přesto strategie mohla vyjít ještě lépe, kdyby měkčí pneumatiky odcházely tak rychle, jak Ferrari předpokládalo. "Musíme jim lépe porozumět v návaznosti na změny teplot, protože se zdá, že pokaždé podávají trochu jiné výkony," poznamenal Španěl.

Další článek: Mercedes nejvíc ztratil kvůli zákazu přehazování pneumatik

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10