Bez Lotusu by prý Räikkönenovo jméno mělo menší hodnotu

Podle Érica Boulliera by Räikkönenův comeback v jiných barvách jen těžko mohl dopadnout stejně pozitivně. Lotus prý Finovi pomohl, aby se na něho nezapomnělo.
Bez Lotusu by prý Räikkönenovo jméno mělo menší hodnotu

Lotus je z Räikkönenova odchodu k Ferrari stále v rozpacích. Fin byl v Lotusu nepopiratelnou jedničkou a mohl se těšit podmínkám, které mu dosud ostatní zaměstnavatelé neposkytovali. Veliké trhliny na spojení Räikkönen-Lotus vznikly kvůli špatné platební morálce Lotusu - Räikkönen začínal být příliš drahý. Podle Érica Boulliera je letos rodák z Espoo dost možná dokonce nejplacenějším pilotem v poli. Francouzský manažer rád připomíná důležitost Lotusu pro oživení Räikkönenovy kariéry.

"Je těžké to definovat. Bez nás by na Kimiho návrat bylo pohlíženo jiným způsobem. Dokážete si představit, jak by to vypadalo, kdyby podepsal s Williamsem a ne s námi? Kolem Kimiho jsme postavili vše. Myslím, že jako pilot Lotusu je i zajímavější pro fanoušky. Získal na popularitě. Kdyby po etapě v rally skončil se závoděním, myslím, že by byl Kimi Räikkönen dnes už zapomenut. Dali jsme mu správné nástroje k tomu, aby získal zpět sebevědomí," řekl Boullier.

O tom, kdo bude v příštím roce týmovým kolegou Romaina Grosjena, zatím není rozhodnuto. Spekuluje se zejména o Hülkenbergovi a Massovi. Boullier tvrdí, že Lotus vybere jezdce, který nejlépe dokáže Grosjeana prohnat. 

Další článek: GP Koreje: Co se neslo éterem během závodu

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00