Bez dalšího zlepšení se v boji s Red Bullem neudržíme, varuje Hamilton

Po vítězství v Číně zůstává Lewis Hamilton opatrný, protože McLaren na Red Bull výkonnostně stále ztrácí. V Turecku musí zrychlit, jinak nebude znovu bojovat o přední příčky.
Bez dalšího zlepšení se v boji s Red Bullem neudržíme, varuje Hamilton

"Tohle vítězství jsme potřebovali," řekl Hamilton. "V posledních týdnech jsme s tímto týmem dokázali něco neuvěřitelného. Vůz jsme přepracovali a udělali z něj vítěze. Za tak krátkou dobu jsme nikdy nic podobného neudělali. Musím smeknout přede všemi z továrny, znovu dokázali zázrak. Ale nemůžeme zahálet."

"Pořád před sebou máme práci, pokud se chceme vyrovnat Red Bullu. Nevysvětlujte si to špatně, to, co jsme udělali, je neuvěřitelné. Ale do Grand Prix Turecka musíme nastoupit s dalšími úpravami a vylepšeními, pokud máme dále bojovat na špičce. A víme, že ostatní týmy také nebudou zahálet. Takže i když tohle vítězství bylo pro návrat do Evropy a přípravy na Istanbul skvělé, je to teprve začátek boje."

McLaren jistě zaměří svoji analýzu také na závodní strategie, protože v Istanbulu rozhodl ve prospěch Hamiltona právě tento element. Britský jezdec se poučil z Malajsie, kde se v druhé polovině závodu propadl kvůli nedostatku nových pneumatik, a v Číně si obutí v kvalifikaci šetřil.

"Pro inženýry by bylo snadné mi říct ne, ale oni mě vždy poslouchají a snaží se najít způsob, jak věci realizovat. Takže jsme pro závod měli nejen dobré auto a strategii, ale po celou dobu jsme byli agresivní a jeli naplno. Víte, mechanici pracovali perfektně a inženýři byli brilantní," dodal.

Další článek: Whitmarsh: Formule 1 potřebuje USA, zájem musíme vyvolat sami

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.