Bernie zapracoval na možnosti ukázat v televizi využití KERS

Časem přibude i nastavení předního přítlačného křídla.

Bernie Ecclestone skrze svou společnost FOM zapracoval na tom, aby diváci u televizních obrazovek měli možnost vidět aktuální využití systému KERS. Tato grafika, kterou F1sports exkluzivně získal, přibude k již dlouho používanému grafickému znázornění využití pedálu akcelerátoru a brzdy.

U vozů, které KERS nebudou mít, bude ikonka označena křížkem. Smůlou pro FOM je, že po úvodních dvou závodech se pro Čínu systémů KERS vzdaly oba vozy Ferrari a Renaultu. Ale v průběhu sezony týmů s KERS přibude.

V blízké budoucnosti FOM slibuje i znázornění nastavení předního přítlačného křídla, které může pilot upravovat přímo z kokpitu.

Klepněte pro větší obrázek

FOM nabídne mírná zlepšení i v dalších oblastech. Následující grafika ukazuje sumář dvou jezdců v libovolném bodě závodu: pořadí v závodě, jméno, postup či pokles oproti startovní příčce, počet absolvovaných zastávek, nejrychlejší kolo a poslední zajetý čas.

Klepněte pro větší obrázek

Nově budou povinně zveřejňované váhy vozidel na startu seřazeny nikoli podle startovních míst, ale od nejlehčího k nejtěžšímu. Divák se rychle zorientuje v tom, v jakém pořadí budou závodníci zajíždět k mechanikům. U každého jezdce bude nadále zobrazena startovní příčka.

Klepněte pro větší obrázek

Během Velké ceny Číny bude hlavní Buttonův mechanik Alistair Weston vybaven kamerou, kterou bude mít na přilbě. Bude obsluhovat pravé zadní kolo obou závodníků BrawnGP.

Další článek: Nejlehčí vůz má Alonso, nejtěžší Piquet

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.