Bernie Ecclestone nevěří v rozšíření startovního pole

Podnikatel a majitel úspěšného týmu série NASCAR Gene Haas má eminentní zájem o vstup do formule 1. Ecclestone však zůstává skeptikem.
Bernie Ecclestone nevěří v rozšíření startovního pole

Tým Haas Racing Development by v roce 2015 rád rozšířil řady stájí ve formuli 1. Haas svůj projekt rozjel v roce 2010, kdy vyšlo najevo, že snahy plánovaného týmu US F1 nebyly uskutečnitelné. Na rozdíl od zmiňované neexistující stáje má však Haas několik výhod - mimo technického zázemí jde také o rozpočet stáje formule 1, který by Haas zřejmě byl schopen ufinancovat. 

Bernie Ecclestone ovšem nadšené představy mírní. Náklady na provoz týmu formule 1 mnohonásobně převyšují řízení stáje v NASCAR. Třiaosmdesátiletý Brit si myslí, že Haas.

"Fakt, že máte peníze, nic nedokazuje. Mluví o tom již tři roky. Někdo může mít na účtu třeba deset miliard dolarů, ale to ještě neznamená, že je utratí. Samotný dostatek prostředků nic neřeší." prohlásil Ecclestone.

Ecclestone magazínu Racer také prozradil, že to byl přímo tým Haas, který vyvolal vypsání výběrového řízení na novou stáj ze strany Mezinárodní automobilové federace. To by ostatně vysvětlovalo, proč byla pobídka k zasílání přihlášek zveřejněna v tak pozdním termínu - s žádnými týmy, o kterých se nevědělo již dříve, se totiž nepočítalo: 

"FIA žádný nový tým nehledala. To tým samotný požádal o vstup. Někdo se prostě zeptal, zda se může přidat. Pochybuji, že se jim to podaří."

Haas Racing Development je ze zájemců o působení ve formuli 1 dosud jediným oficiálním. Čile se spekuluje o možném spojení Colina Kollese s Dacií a o obhlížení situace srbskou organizací Stefan GP.

Další článek: Poslechněte si zvuk šestiválce Renaultu v monopostu týmu Caterham

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00