Bernie Ecclestone nevěří v rozšíření startovního pole

Podnikatel a majitel úspěšného týmu série NASCAR Gene Haas má eminentní zájem o vstup do formule 1. Ecclestone však zůstává skeptikem.
Bernie Ecclestone nevěří v rozšíření startovního pole

Tým Haas Racing Development by v roce 2015 rád rozšířil řady stájí ve formuli 1. Haas svůj projekt rozjel v roce 2010, kdy vyšlo najevo, že snahy plánovaného týmu US F1 nebyly uskutečnitelné. Na rozdíl od zmiňované neexistující stáje má však Haas několik výhod - mimo technického zázemí jde také o rozpočet stáje formule 1, který by Haas zřejmě byl schopen ufinancovat. 

Bernie Ecclestone ovšem nadšené představy mírní. Náklady na provoz týmu formule 1 mnohonásobně převyšují řízení stáje v NASCAR. Třiaosmdesátiletý Brit si myslí, že Haas.

"Fakt, že máte peníze, nic nedokazuje. Mluví o tom již tři roky. Někdo může mít na účtu třeba deset miliard dolarů, ale to ještě neznamená, že je utratí. Samotný dostatek prostředků nic neřeší." prohlásil Ecclestone.

Ecclestone magazínu Racer také prozradil, že to byl přímo tým Haas, který vyvolal vypsání výběrového řízení na novou stáj ze strany Mezinárodní automobilové federace. To by ostatně vysvětlovalo, proč byla pobídka k zasílání přihlášek zveřejněna v tak pozdním termínu - s žádnými týmy, o kterých se nevědělo již dříve, se totiž nepočítalo: 

"FIA žádný nový tým nehledala. To tým samotný požádal o vstup. Někdo se prostě zeptal, zda se může přidat. Pochybuji, že se jim to podaří."

Haas Racing Development je ze zájemců o působení ve formuli 1 dosud jediným oficiálním. Čile se spekuluje o možném spojení Colina Kollese s Dacií a o obhlížení situace srbskou organizací Stefan GP.

Další článek: Poslechněte si zvuk šestiválce Renaultu v monopostu týmu Caterham

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10