Bernie Ecclestone byl vloni druhým největším daňovým poplatníkem ve Spojeném království | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Bernie Ecclestone byl vloni druhým největším daňovým poplatníkem ve Spojeném království

Bývalý šéf F1 vloni ve Spojeném království zaplatil na daních téměř 19 miliard korun.

Bernie Ecclestone patří k nejbohatším Britům a dlouhodobě se v žebříčcích, které porovnávají výši majetku, pohybuje na vysokých pozicích.

Nyní se však v dalším finančním žebříčku objevil na druhém místě, o které nejspíš příliš nestojí. Podle deníku The Times byl totiž Ecclestone v roce 2023 druhým největším daňovým poplatníkem ve Spojeném králoství, když na daních odvedl 652,6 milionu liber (necelých 18 miliard korun).

Z žebříčku vyplývá, že již 93letý Ecclestone jen o necelých 12 milionů liber zaostal za finančním obchodníkem Alexem Gerkoem.

Důvod, proč musel Ecclestone zaplatit daňovému úřadu tak vysokou částku, je zřejmý. Bývalý boss F1 byl vloni uznám vinným z daňového podvodu a aby se vyhnul vězení, domluvil se s úřady na zaplacení pokuty ve výši 330 milionu liber, která s dalšími doplatky a úroky vedla k již zmíněné částce 652,6 milionu liber.

K trestu za předešlé neuhrazení daní nyní Ecclestone podle listu The Times uvedl, že šlo o tzv. upřímný omyl. Tento termín se využívá v případech, kdy je spáchán trestný čin v poctivém, ale mylném přesvědčení o skutečnostech.

Doporučujeme

Články odjinud