Bernie dal Pirelli možnost hájit se v rozhovoru pro oficiální stránky F1

Pneumatiky v současné formuli 1 hrají velkou roli. Dle některých až příliš velkou. Snadno se tak stane, že dodavatel pneu je tak pranýřován za jakoukoliv změnu v rozložení sil.
Bernie dal Pirelli možnost hájit se v rozhovoru pro oficiální stránky F1

Šéf sportovní sekce Pirelli Paul Hembery musel za poslední roky čelit mnoha kritickým hlasům. Letošní sezona byla v tomto ohledu tou zřejmě vůbec nejnáročnější. Zlé jazyky dokonce tvrdí, že Pirelli změnami po skandální Velké ceně Velké Británie de facto darovala titul Red Bullu. Samotný rakouský tým sice předeslal, že mu pozměněná konstrukce pneu pomohla, podle Pirelli však faktem zůstává, že všechny stáje měly k dispozici stejné pneumatiky. Navíc míra zvýhodnění Red Bullu může být velice diskutabilní.

"Nikdo nezná skutečnou odpověď. Ano, Red Bull vedl šampionát už před změnou. Byli velmi rychlí v kvalifikacích, ale měli problémy v závodech. Mercedesu také šly kvalifikace, ale závody ne. Ty byly naopak vždy silnou stránkou Lotusu. Mnoho faktorů se vlastně vůbec nezměnilo. Mohli byste vsadit na to, že Red Bull by vzhledem k tomu, jaké změny nasadil po letní pauze a jak se naučil nakládat s pneumatikami, vyhrál tak jako tak. V druhé polovině sezony jejich inženýři odvedli jako obvykle výbornou práci. Lidé zapomínají na uplynulé sezony. Red Bull dominoval v posledních čtyřech letech, a zejména v jejich druhých polovinách. Dominoval ještě v době, kdy jsme nebyli součástí tohoto sportu. Křivka jejich zlepšování je vždy velmi strmá. Způsob, jakým pracují a vyvíjí auto až do konce... myslím si, že by si někdy zasloužili také nějakou pochvalu za to, jakou práci kolem Sebastiana odvádí," řekl Hembery.

Podle Hemberyho se také nedá s určitostí říci, kterému týmu mohly úpravy na pneumatikách uškodit. Největší dopad na výsledky zkrátka měla (ne)schopnost stájí držet krok ve vývoji monopostu. Pokud by ale musel poukázat na jediný tým, kterému skutečně nové pneumatiky uškodily, byla by to podle Hemberyho Force Indie. 

Co se přístupu Pirelli k pneumatikám pro sezonu 2014 týče, práce probíhají podle plánu. Vzhledem k masivním změnám v technických regulích se však dle Hemberyho dá očekávat, že italská společnost zvolí o něco konzervativnější přístup, než tomu bylo zejména v první polovině letošní sezony. 

Další článek: Vettel: Jsem spokojený tam, kde jsem, přestupem bych kritiky neumlčel

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10