Berger: Red Bull dožene Mercedes jen s Audi

Gerhard Berger si myslí, že Red Bull má šanci konkurovat Mercedesu jen v případě, že vymění Renault za Audi.
Berger: Red Bull dožene Mercedes jen s Audi

Audi dlouhodobě popírá, že by mělo zájem o vstup do formule 1. Už dnes má své aktivity v DTM a WEC. Luca di Montezemolo prý ale od společného známého slyšel, že se Mateschitz snaží Audi přemluvit. V opačném případě by zvažoval prodej Red Bullu.

Montezemolo o prodeji Red Bullu, štěstí Ferrari i Vettelovi s čokoládou

Montezemolo o prodeji Red Bullu, štěstí Ferrari i Vettelovi s čokoládou

„Řekl bych, že se hodně diskutuje a myslím, že by to byl fantastický vztah, protože stále vidíme velmi konkurenceschopný tým Red Bull, který vyhrál čtyři mistrovství světa v posledních letech,“ řekl Berger pro Sky Sports.

„Vedle toho tu máme skupinu Volkswagen, která je prémiovou značkou s technickými prostředky, které by byly schopné bojovat s Mercedesem.“

„Mercedes v posledních dvou letech nasadil vysokou laťku a Renault neinvestoval. Pochybuji, že to budou moci dohnat. Ale někdo jako Volkswagen by to myslím dokázal a jsem si jistý, že by to pro Red Bull byl dobrý příběh.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Foto a video: Monaco ePrix highlights

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.