Berger, R. Schumacher a Glock nepochybují o talentu Vettela

Sebastian Vettel neprochází zrovna snadným obdobím. Podle tří osobností formule 1 ale není důvod zpochybnit jeho talent.
Berger, R. Schumacher a Glock nepochybují o talentu Vettela | Foto: Getty Images / Charles Coates

„Sebastian neměl tlak nikdy rád,“ řekl Gerhard Berger pro Auto Bild. „Teď je pod tlakem, ale dostane se z toho. Musí udržet nervy, sešlápnout plynový pedál a nečíst tisk. Musí najít místo, kde se cítí dobře. Jsou někteří, kteří dokáží dodat výsledky, ať už se cítí pohodlně, nebo ne. A někteří jako Sebastian se musí cítit dobře.“

„Ve Ferrari se můžete cítit velmi pohodlně, ale někdy je to tam také velmi nepříjemně. Vettel je nyní v nepohodlné fázi,“ dodal.

Vettel by měl změnit tým, říká Marko

Vettel by měl změnit tým, říká Marko

Ralf Schumacher si naopak myslí, že velký podíl viny na současné situace Vettela, má Ferrari. „Formule 1 se stala složitější a Ferrari se propadlo,“ řekl pro Stuttgarter Zeitung.

„Auto je jednoznačně hůře říditelné, takže musí podporovat Sebastiana, když dělá chyby pod tlakem. Není to tak, že se z ničeho nic stal špatným jezdcem.“

Podle Glocka by měl Vettel možná změnit prostředí. „Možná, že ve Ferrari nejsou věci tak, jak by měly být,“ řekl Timo Glock pro Speed ​​Week. „Myslím, že kdyby se odtamtud dostal pryč, tak by mu to pomohlo. Tuto situaci jsme viděli mnohokrát ve formuli 1. Možná by mu to prospělo.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Tři závody bez bodů. Pérez doufá, že Německo bude pro Racing Point zlomem

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00