Bell Mercedesu pomohl, ale tým potřebuje posílit o další lidi

Tým Mercedes GP nepodává dobré výkony, proto přehodnocuje všechny své činnosti a posiluje svoji organizaci. Pozitivně se projevil příchod Boba Bella, ale to nestačí.
Bell Mercedesu pomohl, ale tým potřebuje posílit o další lidi

Bell působil v minulosti u Renaultu v roli technického ředitele a podílel se na mistrovských titulech v letech 2005 a 2006. Po odchodu Flavia Briatoreho krátce pracoval jako šéf stáje a letos v dubnu přišel do Mercedesu GP na místo technického ředitele.

"Jedna z větších změn, nebo posil, které jsme do týmu přibrali a z které jsem nadšený, je Bob Bell," řekl šéf Mercedesu GP Ross Brawn. "Bob přišel nedávno a já už vidím efekt, který má na náš tým. Ale je nereálné od něj očekávat, že dramaticky změní současnou situaci. Ale pomáhá budovat silnější organizaci pro budoucnost"

Brawn otevřeně přiznává, že jeho tým nemá výsledky, jaké by chtěl. A s tím je třeba něco dělat, angažování Bella nestačí. "Když vám schází výkonnost, musíte hledat příčiny," konstatoval. "Málokdy je na vině jen jeden faktor. Někdy můžete třeba opomenout jednu věc, ale jde hlavně o úroveň znalostí, inovací a kvality vaší práce."

"My evidentně nejsme dost silní, neděláme dost dobrou práci. Takže když jste v takové situaci, musíte se podívat na oblasti, v kterých podle svého názoru potřebujete posílit. A to je naše role coby senior managementu týmu, musíme si prohlédnout tým a zjistit, kde potřebujeme posílit. Máme několik výborných lidí, takže se nepouštíme do masivní výměny lidí, chceme posílit lidi a strukturu, kterou máme, abychom odváděli lepší práci."

Loni Mercedes relativně rychle ukončil vývoj monopostu a věnoval se tomu následujícímu, který používá letos, ale úspěch mu to nepřineslo. Teď může a bude postupovat jinak.

"Začali jsme hodně pracovat na voze pro příští rok a stejně jako všichni na něm musíme dělat paralelně (s tím současným)," připomněl Brawn. "Hodně věcí z letošního vozu bude použitelných na tom příštím, takže na nich chceme pracovat, abychom měli lepší znalosti pro příští rok."

"V současnosti je naše auto za jistých okolností náročné na pneumatiky, a to je něco, co chceme zlepšit a najít řešení už letos, protože to bude použitelné i příští rok. Kvůli malému objemu zimního testování jsou závody téměř jediná příležitost, jak si vyzkoušet a ověřit změny, takže myslím, že i nadále uvidíte změny na voze po většinu roku. Budeme se tak snažit zlepšit pro letošní nebo pro příští sezónu."

Další článek: John Surtees navštívil Ferrari a zavzpomínal na své úspěchy

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00