Belgie: V prvním tréninku byl nejrychlejší Rosberg, Maldonado boural

Nejrychlejší čas zajel v prvním tréninku ve Spa Nico Rosberg, který měl v úvodu technické problémy. Trénink přerušila nehoda Pastora Maldonado.

Jezdce na slavném okruhu v ardenských lesích přivítalo pěkné počasí s teplotou vzduchu 18 a tratě 21 stupňů Celsia. Romaina Grosjeana už tradičně nahradil pro první trénink Jolyon Palmer.

V prvních minutách vyrazili na trať všichni jezdci. Týmy přivezly nové díly i speciální balíčky pro Spa. Honda pak nasazuje i nový motor.

První měřený čas si zapsali jezdci Toro Rosso. V úvodních kolech si na problém s pohonnou jednotkou potažmo převodovkou stěžovali Massa a Rosberg.

Po půl hodině byl v čele pořadí Lewis Hamilton, před Ricciardem, Kvjatem a Nasrem. Jediným jezdcem bez času byl Nico Rosberg.

Někteří jezdci měli občas problémy s dodržováním limitů tratě. Čtyřicet minut před koncem tréninku pak ztratil Pastor Maldonado kontrolu nad vozem a boural v deváté zatáčce. Na trati zavlály červené vlajky.

Třicet minut před koncem byl trénink restartován, Rosberg vyrazil pro první měřený čas a dostal se před svého týmového kolegu na první místo.

Za Hamiltonem skončil na třetím místě Ricciardo před Räikkönenem a Vettelem.

Další článek: Vettel a titul: matematicky ano, ale jsem realista

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.