Belgie se střídat s Francií už nechce, jedná o nové smlouvě

Grand Prix Belgie by se i nadále měla konat každým rokem, návrh na střídání s Francií už není na stole. Belgičané otevřeli nová jednání.
Belgie se střídat s Francií už nechce, jedná o nové smlouvě

Ještě před pár měsíci platilo, že se chce Francie vrátit do kalendáře v roce 2013 a kvůli úspoře nákladů pořádat závod jen jednou za dva roky, střídat se měla s Belgií.

"Zvolení Françoise Hollanda francouzským prezidentem změnilo situaci," řekl šéf belgického závodu André Maes pro list L´Echo. "Už nejsme v kontaktu s týmem, který sestavil bývalý premiér François Fillon s cílem vést projekt střídání Grand Prix."

"Došlo nám tedy, že Francouzi už nechtějí jít tímto směrem. Tak vznikl návrh, který jsme předložili panu Ecclestonovi."

Nový návrh opět počítá s každoroční Grand Prix Belgie, ale jako vždy jsou klíčové finance. Belgičané totiž chtějí snížit na polovinu ztrátu, kterou jim závod generuje. Ta byla v posledních letech zhruba 5,4 milión eur.

Od Bernieho Ecclestona proto žádají další slevu na poplatek za závod. Už v minulosti jim šéf formule 1 slevil z 20 na 17 miliónů eur, teď tedy po něm chtějí prominout další zhruba 2 milióny.

Co se týče GP Francie, tak ta je pořád ve hře o návrat do kalendáře. Vláda předala spis Francouzské federaci motorsportu, která má posoudit kandidatury okruhů v Le Castellet a Magny-Cours. Dokonce je údajně možné, že se budou tyto tratě střídat.

Další článek: Na dohodu o úsporných opatřeních mají týmy další tři týdny