Belgie se dohodla na nové smlouvě, závod bude mít každý rok

Nebezpečí střídání Belgie a Francie v kalendáři je definitivně zažehnané, Belgičané brzy podepíší novou smlouvu platnou do roku 2015.
Belgie se dohodla na nové smlouvě, závod bude mít každý rok

Současný kontrakt Spa-Francorchamps vyprší letošní Grand Prix a novým řešením mělo být střídání závodu s Francií. Málokomu se ale líbilo, že by se na velmi oblíbené trati v Ardenách jezdilo jen jednou za dva roky.

"Střídání jsme zvažovali na žádost našich francouzských přátel," uvedl valonský ministr ekonomiky Jean-Claude Marcourt pro RTBF. "Bohužel nebo naštěstí Francouzi nedali svým návrhům konkrétní podobu, takže jsme znovu měli volné ruce a rozhodli se podepsat na další tři roky. Dohodli jsme se na podmínkách, teď to musí finalizovat právníci."

Podle Marcourta se Belgičanům podařilo dohodnout s Ecclestonem výhodnější podmínky, takže ztráta, kterou závod vytváří, bude menší než v minulosti. I když jsou přesná čísla obchodním tajemstvím, podle zákulisních informací by deficit měl klesnout z 5,4 miliónů eur na zhruba polovinu.

Co teď bude s návratem Fracie do kalendáře, je otázkou. Nová vláda projekt přezkoumala a je nakloněna k jeho realizaci, na starost ho teď dostala Francouzská federace motorsportu.

Další článek: Ferrari: Udělali jsme další krok vpřed a jsme velmi blízko nejlepším

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen