Belgie čeká na potvrzení Francie o střídání v kalendáři

V Belgii panuje menší nervozita, protože ne všichni souhlasí s tím, aby formule 1 jezdila ve Spa jen jednou za dva roky. Podle belgické vlády nic není uzavřené.
Belgie čeká na potvrzení Francie o střídání v kalendáři

Zprávy z Francie, podle kterých je závod v Le Castellet v roce 2013 otázkou už jen souhlasu vlády, vyvolaly pochybnosti u belgické veřejnosti. Pokud totiž Francouzi naplní svůj projekt, GP Belgie příští rok nebude a od sezóny 2014 se pojede jen jednou za dva roky.

Téma formule 1 se dostalo dokonce na půdu valonského parlamentu. Ministr ekonomiky Jean-Claude Marcourt byl interpelován v souvislosti se střídáním s Francií a potvrdil, že Belgie v rámci úspor k takovému kroku směřuje. A přemýšlela o něm už dřív, původně se chtěla střídat s Německem.

Co se týče Francie, není ale podle Marcourta nic uzavřené, o střídání v kalendáři se doposud jednalo údajně jen nezávazně. Francie měla poskytnout své definitivní stanovisko do konce loňského roku, ale neučinila tak. Jelikož současná smlouva na závod ve Spa vyprší letos, Marcourt považuje za nutné situaci s Francií vyřešit během následujících čtyř až pěti týdnů.

Další článek: Systém Lotusu pro udržování světlé výšky zkoumala FIA a je legální

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10