Během těžkých momentů zůstal silný, pochvaluje si na Verstappenovi Horner

Na šéfa Red Bullu Christiana Hornera letos Max Verstappen nejvíce zapůsobil tím, jak se dokázal vypořádat s obtížnými momenty sezóny.
Během těžkých momentů zůstal silný, pochvaluje si na Verstappenovi Horner

Verstappen se v průběhu letošní sezóny formule 1 potýkal s řadou technických problémů, které jej připravily o dobrý výsledek a dovolily jeho týmovému kolegovi Danielu Ricciardovi získat v průběhu roku více bodů.

Po selhání motoru ve Velké ceně Belgie začal Verstappen ztrácet důvěru v Red Bull a dodavatele motoru Renault. Ve druhé polovině sezóny však došlo k velkému zlepšení a Verstappen vyhrál závody v Malajsii a Mexiku.

Nizozemec se podle Hornera nenechal technickými problémy vyvést z míry, pokračoval i v obtížných chvílích v tvrdé práci, což na tým zapůsobilo.

„Myslím, že Max těžil ze zkušeností a celkově z pohledu zkušeností se závoděním udělal krok vpřed. Snadno se zapomíná na to, že tohle je jeho teprve čtvrtý rok v závodních vozech,“ řekl Horner.

„To, co na mě letos skutečně zapůsobilo, byl způsob, jakým se vypořádal s některými obtížnými momenty. Bylo jich docela dost, obzvlášť v letních měsících, on ale stále tvrdě pracoval, každý týden trávil hodiny na simulátoru a snažil se to aplikovat, a samozřejmě jeho schopnosti jsou nesporné.“

Co ještě nevíte o Maxi Verstappenovi

Co ještě nevíte o Maxi Verstappenovi

Podle Hornera Verstappen našel v letošní sezóně rovnováhu mezi řízením monopostu a úrovní agresivity při soubojích. I přesto se letos Verstappen dostal párkrát do křížku se svými soupeři, jako při kolizi s Ricciardem ve Velké ceně Maďarska a s Felipem Massou v Itálii.

„Manévry v Maďarsku a na Monze byly jedinými dvěma chybami, které letos udělal. Má v sobě dobrou hranici mezi hrdinou a darebákem.“

„Myslím, že má skvělý cit pro vůz a jeho limity. Je to hazardér, ale při riskování není nezodpovědný, je to vypočítané. Navíc má v sobě bojovnického ducha, což je skvělé sledovat. Celkově jel dobře. Myslím, že oba naši jezdci letos odvedli prvotřídní práci.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (10) Další článek: Magnussenova sezóna: Nejlepší závody, nejhorší kvalifikace