Během testů nevypadaly naše časy špatně, říká o Katalánském okruhu Staněk | Foto: Joan Codina, FotoFormulak.com

Foto: Joan Codina, FotoFormulak.com

Během testů nevypadaly naše časy špatně, říká o Katalánském okruhu Staněk

Formule 1 se vrací do Evropy poté, co si před dvěma týdny odskočila do Kanady. Po krátké přestávce se také vrací formule 2 a to na klíčovou část sezóny.

Pro formuli 2 jsou následující týdny klíčové. Královnu motorsportu bude doprovázet až do letní přestávky. Čeká nás tak pět víkendů F2 v řadě. Totéž platí pro F3, kde jsou tyto týdny ještě důležitější. Formuli 3 totiž čeká po letní přestávce už jen jeden závod – v italské Monze.

F2 bude závodit po letní přestávce v Monze, Baku a na konci sezóny F1 pak v Kataru a v Abú Dhabí.

Po šesti odjetých kolech šampionátu se Roman Staněk nachází na 19. místě celkového pořadí, přičemž na bodech byl celkem dvakrát. Tři body bral za 6. místo ve sprintovém závodu v ulicích Monte-Carla a deset bodů si připsal za sprint v Austrálii, který vyhrál.

„S tím, kde se nacházím v celkovém pořadí, samozřejmě být spokojený nemůžu. Má to ale svoje důvody. Na začátku sezóny v Bahrajnu jsme nebyli vůbec konkurenceschopní a až ve druhém kole v Saúdské Arábii jsme mohli vůbec bojovat o body. Auto ale stále v závodním tempu není úplně ideální. Věřím ale, že jsme se přes pauzu posunuli a teď, když nás čekají tři závodní víkendy v řadě získáme spoustu bodů. Všichni s nastavením nových monopostů bojují, takže po pauze můžeme být klidně nejlepší my,“ uvedl Staněk.

Šampionát Formule 2 má na programu tzv. triple header, kdy jsou naplánovány 3 závodní víkendy na 3 kalendářní víkendy po sobě. „Moc se na to těším a bude důležité začít dobře už v Barceloně, abych byl dobře naladěný na další závody. Čeká nás Rakousko, kde bude spousta českých fanoušků a už se nemůžu dočkat, až je tam potkám,“ řekl Staněk.

„Minulý týden jsme se připravovali na simulátoru v Ossoně v Itálii, kde sídlí Trident, na Barcelonu a zároveň i na Spielberg. Dnes jsme měli track walk a zítra už volný trénink a kvalifikace,“ popisuje přípravu a nejbližší program český závodník.

„Trať v Barceloně znají všichni velmi dobře, protože se tady každou sezónu testuje. I letos jsme tady měli testy po závodech v Austrálii a naše časy nevypadaly špatně. Před dvěma lety ve Formuli 3 jsem tady zajel pole position a v hlavním závodě skončil druhý, takže je na co navazovat. Klíčové zase bude skončit na předních příčkách v kvalifikaci a pak se během víkendu může stát cokoliv,“ uvědomuje si Staněk důležitost kvalifikace.

Zítřejší volný trénink je naplánovaný na 11:05 a následuje kvalifikace v 15:55. V sobotu pak Staňka čeká sprint v 14:15 a v neděli hlavní závod v 11:35.

Doporučujeme

Články odjinud