BBC: Volkswagen je blízko odkoupení Red Bullu

BBC potažmo Eddie Jordan píší, že se schyluje k velkému prodeji. Volkswagen by měl převzít tým Red Bull.
BBC: Volkswagen je blízko odkoupení Red Bullu

Red Bull se v Singapuru skloňuje ve všech pádech a to kvůli své budoucnosti.

Není tajemstvím, že se Red Bull a Renault rozcházejí a to už nejspíše na konci letošního roku... a dál? Když se zaváděly nové pohonné jednotky, očekával se příchod nových dodavatelů, ale to se nakonec kromě Hondy nestalo.

Red Bull tak má jen dvě možnosti – Mercedes a Ferrari. V Mercedesu dodávání motorů údajně blokuje zejména Toto Wolff, Ferrari je ochotné jednat, ale Red Bullu by spíše dodávalo rok starou specifikaci.

Konec Red Bullu? Přichází Volkswagen

Podle BBC by měl Red Bull z F1 odejít, ale nebude to na konci tohoto roku a nebude to v podobě velkého prásknutí dveřmi. Blízko je údajně dohoda s Volkswagenem.

O tom se spekulovali již mnohokrát, že by do F1 vstoupilo například Audi. Tentokrát je ale situace jiná. Red Bull by přešel na motory Ferrari, ale jen dočasně. Mezi tím byl VW postavil motor od roku 2018 tým převzal. Red Bull by zůstal sponzorem.

Jedná se sice o nepotvrzenou informaci, ale že by Ferrari bylo možné řešení na dva až tři roky, potvrdil Mateschitz pro ORF. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Páteční tréninky v Singapuru

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.