BBC: Slova Dennise byla špatně pochopena, Button nemusí zůstat

Ron Dennis prohlásil něco, co bylo médii pochopeno tak, že Jenson Button zřejmě příští rok zůstane u McLarenu. Podle BBC tomu tak ale není. Britská televize se odvolává na zdroje uvnitř týmu.
BBC: Slova Dennise byla špatně pochopena, Button nemusí zůstat

„Jenson Button má smlouvu s McLarenem na dva roky. O jezdcích v tuto chvíli ani nepřemýšlíme,“ řekl Dennis. Tato slova byla poměrně logicky interpretována možná ne jako potvrzení jezdecké sestavy, ale tak, že Button příští rok nejspíše zůstane.

Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

Andrew Benson ale v článku pro BBC dodává, že tomu tak není. Abychom Dennisova slova pochopili, musíme si uvědomit, jak se vyjadřuje – něco jako „úsporná pravda“. 

Realita je totiž stále stejná. Button nemá smlouvu na dva roky ale na jeden rok s opcí na další sezónu. Podle Bensona není pravdou, že se o jezdcích uvnitř McLarenu nepřemýšlí, to se děje už nejméně od května. Jen rozhodnutí nelze očekávat v tuto chvíli.

Dennis sám prý Buttona nechtěl, ale musel ustoupit ostatním akcionářům – konkrétně Mansouru Ojjehovi.

Button by příští rok mohl skutečně zůstat. V kvalifikaci je Alonsovi vyrovnaným soupeřem. V závodech se to s ohledem na výkonnost a především spolehlivost vozuů už hodnotí hůře.

Na druhou stranu je zde ekonomická situace týmu. Button sice bere méně, než bral, ale pořád je dražší než některý z mladíků. McLaren přitom s ohledem na mizerné postavení v šampionátu nemůže příští rok očekávat zrovna velký přísun peněz.

Nabízí se tak Kevin Magnussen nebo Stoffel Vandoorne, kterému se sice v závodech GP2 v Silverstonu moc nedařilo, ale jinak má v této sérii naprosto dominantní sezónu.

V neposlední řadě je otázkou, zda bude chtít zůstat i samotný Button s ohledem na formu McLarenu.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Sainz: Toro Rosso se v prvním stintu chová divně

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00