BBC: Slova Dennise byla špatně pochopena, Button nemusí zůstat

Ron Dennis prohlásil něco, co bylo médii pochopeno tak, že Jenson Button zřejmě příští rok zůstane u McLarenu. Podle BBC tomu tak ale není. Britská televize se odvolává na zdroje uvnitř týmu.
BBC: Slova Dennise byla špatně pochopena, Button nemusí zůstat

„Jenson Button má smlouvu s McLarenem na dva roky. O jezdcích v tuto chvíli ani nepřemýšlíme,“ řekl Dennis. Tato slova byla poměrně logicky interpretována možná ne jako potvrzení jezdecké sestavy, ale tak, že Button příští rok nejspíše zůstane.

Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

Andrew Benson ale v článku pro BBC dodává, že tomu tak není. Abychom Dennisova slova pochopili, musíme si uvědomit, jak se vyjadřuje – něco jako „úsporná pravda“. 

Realita je totiž stále stejná. Button nemá smlouvu na dva roky ale na jeden rok s opcí na další sezónu. Podle Bensona není pravdou, že se o jezdcích uvnitř McLarenu nepřemýšlí, to se děje už nejméně od května. Jen rozhodnutí nelze očekávat v tuto chvíli.

Dennis sám prý Buttona nechtěl, ale musel ustoupit ostatním akcionářům – konkrétně Mansouru Ojjehovi.

Button by příští rok mohl skutečně zůstat. V kvalifikaci je Alonsovi vyrovnaným soupeřem. V závodech se to s ohledem na výkonnost a především spolehlivost vozuů už hodnotí hůře.

Na druhou stranu je zde ekonomická situace týmu. Button sice bere méně, než bral, ale pořád je dražší než některý z mladíků. McLaren přitom s ohledem na mizerné postavení v šampionátu nemůže příští rok očekávat zrovna velký přísun peněz.

Nabízí se tak Kevin Magnussen nebo Stoffel Vandoorne, kterému se sice v závodech GP2 v Silverstonu moc nedařilo, ale jinak má v této sérii naprosto dominantní sezónu.

V neposlední řadě je otázkou, zda bude chtít zůstat i samotný Button s ohledem na formu McLarenu.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Sainz: Toro Rosso se v prvním stintu chová divně

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen