BBC: Chase Carey má skončit. Nahradí ho Stefano Domenicali

Weby o formuli 1 se shodují. Chase Carey jako šéf formule 1 bude ve své funkci končit. Od příštího roku ho má nahradit bývalý šéf Ferrari.
Foto: Getty Images / Lars Baron
BBC: Chase Carey má skončit. Nahradí ho Stefano Domenicali  | Foto: Getty Images / Lars Baron

Mluvčí formule 1 informaci odmítl komentovat, ale mnoho webů (včetně BBC) má jasno. Od příštího roku bude v čele formule 1 bývalý šéf Scuderie Ferrari a současný šéf Lamborghini Stefano Domenicali.

Formule 1 se tím dostane do trochu pikantní situace. Dva pilíře F1 – tedy samotnou F1 a regulátora (FIA) povedou bývalí šéfové Ferrari. V čele FIA totiž zůstává Jean Todt.

Domenicali vedl Ferrari v letech 2007 až 2014, kdy ve funkci nahradil právě Todta. Poté odešel k Audi a nyní je v čele automobilky Lamborghini. Kromě toho pracuje také pro FIA jako šéf komise pro monoposty.

Není to tak dávno, co se spekulovalo o jeho návratu do Maranella, kde měl pomoci Binottovi s „politickou“ stránkou věci. 

Další článek: Reakce po Le Mans: Conway neskrývá zklamání, Senna mluví o úspěchu

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
9:20 | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.