BayernLB chce po Ecclestonovi 400 miliónů dolarů, ten to odmítá

Korupční kauza kolem Gerharda Gribkowskyho má pokračování, Ecclestone zatím obviněn nebyl, ale banka BayernLB po něm chce odškodné.
BayernLB chce po Ecclestonovi 400 miliónů dolarů, ten to odmítá

Gribkowsky byl v Německu odsouzen na osm a půl roku odnětí svobody mimo jiné za to, že coby šéf řízení rizik banky BayernLB přijal v roce 2005 úplatek a zajistil prodej části formule 1 společnosti CVC pod cenou.

Soud uznal, že tím, kdo Gribkowskyho uplatil, byl šéf formule 1 Bernie Ecclestone. Zatím se ho ale nikdo neodvážil formálně obvinit a soudit, i když není vyloučeno, že k tomu dojde, v Německu tato aféra stále není uzavřena.

Teď se ovšem ozvala banka BayernLB a žádá po Ecclestonovi mimosoudní vyrovnání za to, že prodejem podílu ve formuli 1 jeho vinou nezískala tolik, kolik mohla. "Požádali naše právníky v Německu," potvrdil Ecclestone.

"Řekli: ´Mohli bychom dostat zpět 400 miliónů (dolarů)?´ Neodpověděl jsem. Nemá to smysl, že?"

Ecclestone se dohodnout nechce a na otázku, zda je připraven se s bankou soudit, odpověděl: "Ano, jistě."

Další článek: Týmy kývly na vyšší poplatky za účast v šampionátu

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..