Bavte se, ale neřiďte opilí, hlásal Hamilton v londýnském metru

Letošní sezona formule 1 sice skončila, povinnosti pilotů však nikoliv. Během zimní pauzy mají jezdci za úkol účastnit se nejen testů, ale i řady reklamních akcí sponzorů svého týmu.
Bavte se, ale neřiďte opilí, hlásal Hamilton v londýnském metru

V průběhu letošní sezony formule 1 se hned z několika koutů ozývaly rozčílené hlasy kritizující množství reklamních akcí, kterých se musí piloti účastnit, a to nejen během závodních víkendů, ale dokonce i ve svém volném čase mezi jednotlivými GP.

Bez tučných sumiček, jež právě díky reklamním akcím přistávají na kontech jednotlivých týmů, by ale bylo setrvání v královně motorsportu téměř nemožné. Jedna strana má značné množství peněz, ta druhá zase slavné tváře, jež na sebe všude dokážou rychlostí blesku strhnout pozornost veřejnosti i médií.

Ve čtvrtek odpoledne se tato taktika vyplatila i firmě Diageo, jež společně s londýnským starostou připravuje kampaň za zodpovědné pití během silvestrovských oslav.

Firma Diageo je významným producentem alkoholických nápojů a zároveň sponzorem britského týmu Vodafone McLaren Mercedes. Díky tomuto partnerství tak společnost mohla využít služeb slavného britského formulového závodníka Lewise Hamiltona, jenž během čtvrtka cestoval prostředky městské hromadné dopravy v Londýně a seznamoval své spolucestující s chystanou silvestrovskou akcí.

Společnost Diageo si uvědomuje, že během bujarých silvestrovských oslav se vypije velké množství alkoholických nápojů, což samozřejmě zvyšuje počet opilých řidičů za volantem a druhotně pak i počet dopravních nehod. Na letošního Silvestra se proto firma rozhodla zasponzorovat bezpečnou dopravu v Londýně. Tamní obyvatelé budou mít možnost bezplatně využít metro, tramvaje, vlaky i autobusy, a to v období od 23:45 do 04:30 následujícího dne.

O akci, jejíž tváří se sám stal, řekl Lewis Hamilton následovné: "Silvestrovské oslavy jsou pro lidi skvělou příležitostí, aby oslavovali se svou rodinou a přáteli. Sponzorská akce firmy Diageo, při níž budou moci lidé v Londýně využívat bezplatné cestování prostředky městské hromadné dopravy, je skvělým gestem, které Londýňanům i návštěvníkům hlavního města trošku usnadní to, aby si celý večer užili a dostali se pak bezpečně domů. Doufám, že se všichni budou mít fantasticky."

Další článek: K radosti domácích fanoušků vyhráli Závod šampionů Němci

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00