Barrichellovi s v IndyCar zalíbilo, pokusí se přemluvit rodinu

Rubens Barrichello kdysi slíbil své manželce, že nebude závodit na amerických oválech. Po testu ve voze série IndyCar ho ale čeká vážná debata s rodinou.
Barrichellovi s v IndyCar zalíbilo, pokusí se přemluvit rodinu

Barrichello ztratil po 19 letech místo ve formuli 1, ale pořád chce závodit. Zkouší proto vůz IndyCar týmu KV Racing na okruhu v Sebringu. Test je úspěšný a Brazilec vážně zvažuje, že bude i závodit.

"Kdyby šlo čistě jen o radost, nebyl by to problém," řekl. "Pořád mám velkou vášeň pro rychlost a v duchu jsem stále mladý. Věřím, že se stále zlepšuji. Teď jsem opravdu spokojený a líbí se mi, co jsem viděl. Jsem dlouhodobým fanouškem série IndyCar. Má skvělou atmosféru a jsou to skvělé závody. Uvidíme, co přijde. Musím si promluvit s rodinou a Jimmym (Vasserem - spolumajitelem týmu). Líbí se mi to."

Barrichello odjel v pondělí 94 kol (240 km) a velmi rychle se mu začalo dařit. Zapůsobil i na svého přítele a jezdce Tonyho Kanaana, který ho k testu přemluvil.

"No, není k tomu moc co dodat," uvedl Kanaan. "Přišel sem poprvé a po 20 kolech už zajížděl stejné časy jako já! Jeho znalosti a zkušenosti nám pomohly potvrdit jisté nápady, které jsme pro tento test měli. Takže to díky Rubensovi bylo velmi produktivní."

Podporu pro vstup do IndyCar má Barrichello i od šéfa série Randyho Bernarda. "Pokud Rubens přijde do IndyCar, ještě víc se tím posílí kalibr jezdců, které přitahujeme. Samotná jeho kariéra vyvolává přesně ten zájem, který chceme a který předáváme fanouškům."

"Když se podíváte na historii IndyCar a velikány jakou jsou Nigel Mansell nebo Emerson Fittipaldi, jen to postavení naší série pomohlo. Pokud přestoupí, chci, aby věděl, že jsme tu, abychom mu pomohli."

Další článek: Whitmarsh: Jedním z hlavních úspěchů FOTA jsou vřelé vztahy Ferrari a McLarenu

19:25 | Pérez měl něco jako tiskovou konferenci. Nic nového: Red Bull nebo rok volna. Red Bull rozhodne po konci sezóny...
14:48 | Audi na konci této (2021) sezóny odejde z formule E. Chce se soustředit na elektromobil pro Dakar (2022) a návrat do Le Mans s hypercarem (2023).
14:01 | Nová fotografie z nemocnice... odkaz
10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10