Barrichellovi hrozí penalizace za výměnu převodovky

Brawn údajně nechce riskovat.

Podle německého Auto, Motor und Sport tým Brawn nebude v Singapuru riskovat a vymění lehce poškozenou Barrichellovu převodovku. Stát by se tak mělo údajně po dnešním třetím tréninku.

Barrichellova převodovka není úplně v pořádku již od závodu ve Spa, kde Brazilec po chybě spojky na startu mírně přetočil motor. Barrichello s ní však odjel závod v Monze, kde se mu dokonce podařilo zvítězit. Podle vlastních slov doufal, že převodové ústrojí vydrží až do Abú Dhabí.

Nerovná trať v Singapuru, vysoké obrubníky a možná statická elektřina představují pro převodovky vozů formule 1 jeden z nejnáročnějších okruhů v kalendáři.

Pokud Barrichellova převodovka bude skutečně vyměněna, bude mu udělena penalizace pěti míst na startovním roštu. To by samozřejmě velice pomohlo jeho týmovému kolegovi Jensonu Buttonovi, který v posledních závodech za brazilským veteránem mírně zaostával. Ve vedení šampionátu má v současnosti náskok čtrnácti bodů, přičemž do konce sezony zbývají čtyři závody.

Další článek: Podvodníka Piqueta nezaměstnáme, říká budoucí sponzor týmu Manor

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.