Barrichello zřejmě příští týden potvrdí svůj přesun do IndyCar

Populární Brazilec si užil testování s týmem KV Racing na známé trati v Sebringu a při svém debutu v novém voze zanechal dobrý dojem.
Barrichello zřejmě příští týden potvrdí svůj přesun do IndyCar

Poté, co přišel o místo u Williamsu, označil Barrichello svou budoucnost za zcela otevřenou. Nevylučoval ani to, že by si dal od závodění roční či dvouletou pauzu a trávil více času s rodinou. Synové Eduardo a Fernando by ovšem tatínka také rádi viděli zpátky na závodní dráze, a tak to vypadá, že z odpočinku nic nebude. 

"Proběhla všelijaká jednání, mluvili jsme s mnoha lidmi a musíme ještě doladit některé věci, včetně rodinného aspektu. Očekávání jsou velká a pokud vše proběhne hladce, můžeme své rozhodnutí zveřejnit na začátku příštího týdne. Jsem si jistý, že každý, kdo mě zná, mi vidí na očích, co chci. První závod je naplánován na 25. březen, není tedy času nazbyt. Pokud se nechceme v konkurenci ostatních ztratit, musí být vše do detailu vyřešeno, včetně sponzoringu, týmu, rodiny," řekl Barrichello pro rádio Bandeirantes. 

V aklimatizaci v novém prostředí by mu mohl vydatně pomoci Tony Kanaan. Barrichello s Kanaanem o sobě vzájemně často mluví jako o bratrech. Byl to ostatně právě Kanaan, komu se podařilo Barrichella na testování dostat.

"Měl jsem týmové kolegy, které mohu označit za kamarády. Ale ještě nikdy jsem nebyl v týmu se svým bráchou," řekl rodák ze Sao Paula.

Barrichellův slavný krajan Emerson Fittipaldi, který si v minulosti taktéž vyzkoušel zámořské závodění (dvakrát zvítězil v Indy 500 a ovládl sezonu 1989 v CART), Barrichella varuje před možným nebezpečím amerických závodů:

"Od dob, kdy jsem závodil já, se Indy změnilo. Je teď nebezpečnější. Rubens ale ví, že to je risk, který bude muset podstoupit. Myslím si, že by ho to mohlo bavit."

Eddie Jordan, Barrichellův první zaměstnavatel ve formuli 1 a dobrý přítel, však svého dřívějšího chráněnce od pokračování v závodění odrazuje.

"Rubense mám moc rád. Známe se přes dvacet let. Mám rád také jeho rodinu a rodiče. Myslím si ale, že by měl v poklidu odejít do závodního důchodu," řekl Jordan pro televizi Globo. Bývalý soupeř David Coulthard zase na druhou stranu Barrichellovi přeje v zámoří hodně štěstí.

Další článek: Podle Ecclestona by Toto Wolff měl mít u Williamsu větší slovo