Barrichello vymění převodovku a ztratí pět míst na startovním roštu

Nedostatek testů si vybral první daň.
Nedostatek testů si u týmu Brawn GP vybral první daň, Rubens Barrichello musí ve svém voze vyměnit převodovku, která má podle pravidel vydržet čtyři závodní víkendy. Proto mu stewardi udělí trest ztráty pěti míst na startovním roštu.

Jezdci Brawnu GP navíc v pátek nepatřili v Malajsii mezi nejrychlejší, vyvážení BGP 001 zatím není optimální.

"Největší problémy mi působila skutečnost, že se mi velmi snadno zablokovávala kola a brzdy, takže se na to budeme muset podívat. Ještě není vše perfektní, ale jdeme správným směrem a věřím, že optimální nastavení najdeme ještě před zítřejší kvalifikací," řekl Jenson Buton.

Podle Rosse Brawna měl tým poprvé příležitost vyzkoušet si chování vozu při vysokých teplotách. "Trochu jsme měli problémy s vyvážením vozu a v tuto chvíli nepodává takový výkon jako v Austrálii. Nicméně, věřím, že jsme na správné cestě a pokud odvedeme přes noc dobrou práci, měli bychom na tom být po zbytek víkendu dobře," dodal.
Další článek: Hamilton: Vůz je v Malajsii lepší, než jsem očekával

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.