Barrichello: Teprve Williams využívá můj technický potenciál naplno

Rubens Barrichello vystřídal ve F1 už pět týmů, ale teprve až u Williamsu se setkal s inženýry, kteří při vývoji vozu zcela důvěřují jeho technickému úsudku.
Barrichello: Teprve Williams využívá můj technický potenciál naplno

"Současnost patří mezi nejlepší období mé kariéry," uvedl Brazilec pro Autosport. "Jak už jsem řekl, všechny týmy, které mě zaměstnávaly, mě dokázaly využít ve svůj prospěch, ale ne tak dobře jako Williams. Poslouchají mě a jednají podle toho. Možná si někdy řeknou: ´To je blbost, ale stejně to vyzkoušíme.´ Pak to zkusí a zjistí, že to je přínosné."

Barrichellovi chvíli trvalo, než si získal důvěru Williamsu. Zlom přišel po Grand Prix Turecka. "Odvedli jsme skvělou práci. Sam (Michael - technický ředitel) si mě vyslechl a po Istanbulu jsme změnili vlastnosti aerodynamického tunelu."

Brazilský veterán přiznává, že je u Williamsu tak spokojený, že zřejmě není objektivní při hodnocení budoucího vývoje. "Když vidím tým růst, jsem takový optimista, že asi nejsem ta správná osoba na otázky," uvedl. "Vidím jen dobrá znamení a ty špatná měním. Na voze přesně ukazuji konkrétní věci, díky čemuž se můžou všichni v týmu posunout vpřed. K novému vozu určitě přistupujeme agresivně. Ale bude to o tom, komu se podaří lépe pracovat s pneumatikami."

Diskuze (72) Další článek: Alex Caffi pojede se Škodou Fabia Rallye Monte Carlo
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10