Barrichello: Teprve Williams využívá můj technický potenciál naplno

Rubens Barrichello vystřídal ve F1 už pět týmů, ale teprve až u Williamsu se setkal s inženýry, kteří při vývoji vozu zcela důvěřují jeho technickému úsudku.
Barrichello: Teprve Williams využívá můj technický potenciál naplno

"Současnost patří mezi nejlepší období mé kariéry," uvedl Brazilec pro Autosport. "Jak už jsem řekl, všechny týmy, které mě zaměstnávaly, mě dokázaly využít ve svůj prospěch, ale ne tak dobře jako Williams. Poslouchají mě a jednají podle toho. Možná si někdy řeknou: ´To je blbost, ale stejně to vyzkoušíme.´ Pak to zkusí a zjistí, že to je přínosné."

Barrichellovi chvíli trvalo, než si získal důvěru Williamsu. Zlom přišel po Grand Prix Turecka. "Odvedli jsme skvělou práci. Sam (Michael - technický ředitel) si mě vyslechl a po Istanbulu jsme změnili vlastnosti aerodynamického tunelu."

Brazilský veterán přiznává, že je u Williamsu tak spokojený, že zřejmě není objektivní při hodnocení budoucího vývoje. "Když vidím tým růst, jsem takový optimista, že asi nejsem ta správná osoba na otázky," uvedl. "Vidím jen dobrá znamení a ty špatná měním. Na voze přesně ukazuji konkrétní věci, díky čemuž se můžou všichni v týmu posunout vpřed. K novému vozu určitě přistupujeme agresivně. Ale bude to o tom, komu se podaří lépe pracovat s pneumatikami."

Další článek: Alex Caffi pojede se Škodou Fabia Rallye Monte Carlo

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00