Barrichello stále touží zůstat u Williamsu, ale soupeří s Räikkönenem

V Singapuru se potvrdily informace, podle kterých Kimi Räikkönen chce příští rok uskutečnit návrat do formule 1 a závodit pro Williams. Míří na sedačku Rubense Barrichella.
Barrichello stále touží zůstat u Williamsu, ale soupeří s Räikkönenem

Barrichello je každý závodní víkend dotazován na pokrok v jednání o nové smlouvě s Williamsem, ale ani v Singapuru nemá žádné novinky. Brazilec může zatím jen opakovat, že chce dál závodit.

"Je to láska a vášeň pro rychlost," řekl s úsměvem v rozhovoru pro Reuters. "Upřímně jednám s týmem, jestli bych mohl závodit příští rok. Tento sport pořád miluji, nevím, jak bych bez té rychlosti žil. Užívám si to čím dál víc. Chci závodit, dokud tu bude ta vášeň."

Barrichello říká, že je v lepší fyzické kondici, než když mu bylo 18 let, což je další důvod neuvažovat o odchodu. Navíc je přesvědčený, že se Williams příští rok konečně zvedne.

"Tým změní motor, zaměstnanci se také mění, takže... Myslím, že týmu můžu dát hodně. Nejsou to jen zkušenosti. Protože pokud jste zkušení, ale ne rychlí, je to k ničemu. Pokud jste rychlí a nezkušení, je to lepší. Ale můžu nabídnout svoji rychlost a zkušenosti jsou zadarmo," dodal.

Barrichello teď ale svádí nepřímý souboj s těžkým soupeřem, protože BBC potvrdila, že podle jejích zdrojů se chce Kimi Räikkönen skutečně vrátit do formule 1 v roce 2012. Jeho návštěva u Williamsu mezi belgickou a italskou Grand Prix tedy opravdu nebyla náhodná a byla součástí jednání.

Williams nemá snadné rozhodování, protože místo Barrichella by mohl mít dalšího jezdce s bohatými sponzory, nebo právě Räikkönena, jenž by sice peníze sám nepřinesl, ale přitáhl by obrovskou pozornost, a tím možná i nové sponzory. Maldonada si díky jeho štědrým mecenášům Williams velmi pravděpodobně ponechá.

Diskuze (214) Další článek: Vettel je letos nejlepší a titul si zaslouží, říkají Alonso a Hamilton
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00