Barrichello: Stále sním o tom, že budu mistr světa

Stát se to může ještě letos.
Rubens Barrichello v letošní sezóně zatím ani jednou neporazil svého týmového kolegu Jensona Buttona, ale věří, že se mu to brzy podaří. A nejen to, stále se nevzdává naděje na titul mistra světa, i když přiznává, že potřebuje začít vítězit v závodech.

"Ano, je to trochu zklamání. Touto dobou jsem už měl mít na kontě vítězství v závodě, ale po tolika letech už žádné ´měl´ nebo ´kdyby´ neexistují. Je to o tom, o čem sníte, když se ráno probudíte," řekl Barrichello pro Autosport.

"Já sním o tom, že budu mistr světa. Lidé možná řeknou, že jsem blázen, protože týmový kolega vyhrál už pět závodů. Ale mám štěstí, že o šampionátu nerozhoduje počet vítězství, protože jinak bych řekl, že už šampionát vyhrál."

Brazilec tvrdí, že vyvážení vozu v prvních čtyřech závodech nahrávalo více jezdeckému stylu Jensona Buttona. Po nasazení úprav se dokázal týmovému kolegovi více přiblížit.

"Stále zbývá hodně závodů, celkem 11. Před čtyřmi měsíci jsem doma snil o tom, že budu mít vůz a teď ho mám. Teď sním o tom, že budu mistr světa. Myslím, že se dá takhle uvažovat. Akorát to musím uvést do praxe," řekl.

I když zatím letos nedokázal zvítězit, není Barrichellova ztráta na Buttona tak velká, aby musel letošní sezónu odepsat.

"U Jensona mi dělá radost to, že i když vezmete těch pět vítězství, všechnu tu energii a věci kolem, pořád na něj ztrácím jen 16 bodů. Takže to je pro mě nejdůležitější, že se dá situace otočit."

"Musím to neustále opakovat, v minulosti mi nebyl nikdy moc vzdálený a není ani teď. Je to jen o tom, že vyhrál pět závodů a já ne, takže čekám, až vyhraju svých dalších pět," uzavřel Barrichello.
Další článek: Závodní víkend v Istanbulu zahájil nejlepším časem Nico Rosberg