Barrichello se stal podruhé šampionem brazilského seriálu Stock Car | Foto: Getty Images / Buda Mendes

Foto: Getty Images / Buda Mendes

Barrichello se stal podruhé šampionem brazilského seriálu Stock Car

Bývalý pilot F1 a dvojnásobný vicemistr světa Rubens Barrichello se stal o víkendu podruhé mistrem brazilského šampionátu Stock Car.

Rubens Barrichello sice v květnu oslavil padesátku, ale i tak zůstává velmi aktivním a úspěšným závodníkem.

Vicemistr světa s Ferrari z let 2002 a 2004 to potvrdil o uplynulém víkendu, když si na Interlagosu dojel pro svůj druhý titul v seriálu Stock Car Pro Series, čímž navázal na podobný úspěch ze sezony 2014.

Barrichello, který se populárního brazilského šampionátu účastní již od roku 2012, si letošní titul zajistil ve velmi dramatickém finále sezony.

Bývalý jezdec Ferrari či Brawnu do něj vstupoval ze třetí pozice v průběžné tabulce. O tom, že se Barrichello stane šampionem, se rozhodlo ve druhé víkendové jízdě. 

Vítěz 11 velkých cen ji zahajoval po zisku třetí pozice v prvním závodě z osmého místa na roštu, přičemž zásadní moment pro rozuzlení sezony přišel záhy po startu.

Barrichello se po kontaktu s titulovým rivalem Danielem Serrou roztočil, ale do problémů se brzy dostal i Serra poté, co jej sestřelil Gabriel Casagrande – třetí kandidát na celkové prvenství. 

Po tomto incidentu musel Serra odstoupit, zatímco Casagrande byl diskvalifikován. To následně pomohlo Barrichellovi k tomu, aby mu jedenácté místo v cíli zajistilo cenný mistrovský primát.

„Jsem tak šťastný! Musím poděkovat všem, kteří mi fandili,“ prohlásil spokojený Barrichello v cíli.

Doporučujeme

Články odjinud