Barrichello se podívá do kosmu

Za letenku v Bransonově lodi zaplatí čtyři miliony korun.

Na vozech týmu Brawn GP dnes byly k spatření poněkud jiné nápisy než doposud - jednoduché logo společnosti Virgin vystřídalo logo Virgin Galactic. Richard Branson tak hodlá propagovat svou společnost zaměřující se na pořádání výletů do vesmíru.

Společnost sídlící v Novém Mexiku hodlá v budoucnu do kosmu posílat dvojici lodí, nesoucích jména VSS Enterprise a VSS Voyager.

O výlety mimo Zemi už projevily zájem tři stovky lidí. Astronautem se alespoň na chvíli mimo jiné stane i Niki Lauda. Na včerejší tiskové konferenci Richard Branson předal letenku i Rubensi Barrichellovi. Brazilského pilota tento zážitek bude stát dvě stě tisíc dolarů.

"Moc mě těší, že jsem v kontaktu s Virgin Galactic. Už od malička jsem se chtěl podívat do vesmíru. Nakonec se ze mě stal závodní pilot. V popisu práce mám i řízení rychlého vozu. Vesmírná loď ovšem jde až na samý technický a rychlostní limit. Když se o tomto projektu začalo mluvit, zeptal jsem se, zda se ho mohu účastnit. Richard mi k tomu dal přístup, což se mnoha dalším nepoštěstilo. Bude to úžasný zážitek. Nemám k tomu slov, je velmi milé, že se toho mohu účastnit," řekl Barrichello.

Bransonovy lodě budou létat ve výšce 110 kilometrů nad zemí rychlostí Mach 3. Počítá se, že většinu zákazníků budou tvořit zámožní šejkové.

Další článek: Button: Dohnali nás