Barrichello se drží při zemi, v Austrálii si dal za cíl první desítku

Navzdory zlepšení Williamsu ve srovnání s loňskou sezónou odmítá Rubens Barrichello vyhlašovat příliš ambiciózní cíle. Stačilo by mu navázat na formu z druhé poloviny loňského roku.
Barrichello se drží při zemi, v Austrálii si dal za cíl první desítku

"Myslím, že výkonnostně jsme na tom lépe než loni," zhodnotil Barrichello formu Williamsu po předsezónních testech. "Auto je jiné a jinak se s ním zachází, ale líbí se mi. O kolik je rychlejší, to se dá jen těžko říct, ale určitě se řídí lépe než to loňské."

Williams FW33 disponuje velmi kompaktní zádí díky malé převodovce, kterou technický ředitel týmu Sam Michael označil za jednu z hlavních technických inovací letošní sezóny, což by autu mělo přinést určité výhody. Tým v testech podával slibné výkony, ale nezdálo se, že by letos měl pravidelně bojovat o stupně vítězů.

"Zůstává otázkou, jak si stojíme. Já vím, že jsme se zlepšili, ale kolem jsou další týmy, před námi i za námi," přiznal Brazilec. "Vím, jaký jsem optimista a jak moc rád bych řekl, že se nám bude opravdu dařit. Ale řeknu jen, že chci postoupit do třetí části kvalifikace a získat body (v GP Austrálie). Myslím, že je to dosažitelný cíl."

Na závěr Barrichello přiznal, že se řadí mezi odpůrce současných pravidel o nastavitelných zadních křídlech. Stejně jako pilotům Red Bullu se mu nelíbí jejich neomezené používání mimo závody. Také mu vadí, že kvůli KERS musí často hledět na volant. To vše dohromady rozptyluje při řízení vozu.

Další článek: Hamilton má nového manažera, stejného jako Beckham

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00