Barrichello se chce Buttonovi "pomstít" v Silverstonu

Rád by připravil týmového kolegu o úspěch na domácí půdě.
Rubens Barrichello sní o titulu mistra světa, ale letos ještě ani jednou neporazil Jensona Buttona. Rád by to ovšem dokázal v Grand Prix Velké Británie, kde by chtěl britskému kolegovi upřít domácí úspěch.

"Nechci jen vyhrát závod. Chci tam hat-trick. Chci vše. Chci nejrychlejší kolo, chci pole position," řekl o Silverstonu Barrichello.

Brazilec ví, že Grand Prix Velké Británie je pro Buttona zřejmě tím nejdůležitějším závodem sezóny.

"Ano, asi něco jako pro mě Brazílie. Ale po sedmnácti letech už v tom nejsou žádné emoce. Musíte vyhrát a když máte příležitost, nepřemýšlíte dvakrát. I když si to užíváme, nejen po profesní stránce, ale také z osobního pohledu, protože spolu chodíme na večeře a tak dále, řekl by to samé. Chtěl by vyhrát v Brazílii a nemusí o tom ani přemýšlet," řekl Barrichello o Buttonovi.

Vzhledem ke svým jedinečným vlastnostem patří Silverstone mezi oblíbené tratě jezdců a Barrichello na něm loni dokonce vystoupil po deštivém závodu na stupně vítězů, navzdory slabé formě Hondy.

"Silverstone je můj nejoblíbenější. Je to místo, které mám velmi rád. Ta trať je podle mě fantastická. Je pravda, že mě bolí, že Silverstone nemůže být v kalendáři pro příští rok, víc než Kanada," dodal Barrichello.
Další článek: Brabhamovi budou bránit použití svého jména soudní cestou

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.