Barrichello: S půlsekundovou ztrátou na kolo jsem vyhrát nemohl

Brazilec si prošel závodní data a uklidnil se.
Rubens Barrichello už není naštvaný na svůj tým. Poté, co si prostudoval data z nedělního závodu, pochopil, že zvítězit skutečně nemohl. Přesto si však myslí, že nebýt problémů s tankovacím zařízením, mohl dokončit alespoň na stupních vítězů.

"Včera (v neděli) jsem byl velmi naštvaný, ale už mě to přešlo. Závod bych nevyhrál, protože red bully byly rychlejší o půl sekundy na kolo, ale bez problémů při zastávce v boxech by bylo možné třetí místo," uvedl Brazilec.

Bezprostředně po Grand Prix Německa byl Barrichello rozhněvaný, protože se domníval, že ho o vítězství připravily chyby týmu. Po startu se dostal na první místo, ale v cíli mu patřila až šestá příčka za týmovým kolegou Jensonem Buttonem.

Kvůli tomu ani neměl náladu bavit se s týmem, řekl, že žádné "bla, bla, bla" nechce slyšet. Ross Brawn bral vše s klidem a dodal, že až si Barrichello projde závodní data, pochopí, že vítězství možné nebylo.

Brazilský veterán se po německé Grand Prix navíc propadl v tabulce šampionátu ze druhé pozice na čtvrtou, přeskočili jej Sebastian Vettel a Mark Webber. Naděje na zisk titulu mistra světa se ale nevzdal.

"Budu bojovat o šampionát, dokud budu mít šanci. Slibuji. Včera to byl těžký den, ale už jsem to překonal," řekl.
Další článek: Potenciál vozu jsem v Německu využít nemohl, říká Trulli