Barrichello připisuje špatné výsledky Williamsu snaze najímat platící jezdce

Williams v posledních sezónách formule 1 patří k nejpomalejším týmům. Minulý rok získal pouze jeden bod a skončil v Poháru konstruktérů poslední. Bývalý pilot Rubens Barrichello vidí za špatnými výsledky rozhodnutí Williamsu angažovat do závodní sedačky pilota, který do týmu přinese také peníze.
Barrichello připisuje špatné výsledky Williamsu snaze najímat platící jezdce

Za poslední roky se finanční situace tradičního britského týmu značně zhoršila. Williams proto v posledních sezónách sází na pilota, který s sebou do týmu přinese finanční injekci. Příkladem jsou třeba Pastor Maldonado, Lance Stroll nebo Nicholas Latifi.

Podle Barrichella, který ve Williamsu v roce 2011 ukončil kariéru ve formuli 1, když jej nahradil Bruno Senna, právě snaha získat platícího jezdce týmu škodí.

Williams věří, že bude mít letos zdravý rozpočet

Williams věří, že bude mít letos zdravý rozpočet

„Bohužel v posledních deseti letech to bylo více o penězích. Místo toho, aby platili jezdci, dostali nějaké peníze, přežili a považovali to za dobrý nápad,“ říká Barrichello v podcastu Rusty's Garage.

„A když se podíváte, kde je Williams teď, tak vidíte, že se v té době rozhodli s penězi špatně a jen v tom pokračovali.“

Paradoxem přitom je, že jsou to právě platící jezdci, kteří dosáhli pro Williams v posledních letech největších úspěchů. Maldonado získal ve Velké ceně Španělska 2012 pro Williams dosud poslední vítězství a díky Strollovi byl pilot týmu z Grove zatím naposledy na stupních vítězů, když Kanaďan dojel v roce 2017 v Baku třetí.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Carey potvrdil obrysy nového kalendáře. Sezóna začne v Rakousku. Co bude dál?