Barrichello přibývající léta necítí

Pilot Williamsu patří k posledním aktivním jezdcům své generace. Ve své devatenácté sezoně ve formuli 1 bude chtít prokázat, že ještě nepatří do starého železa.
Barrichello přibývající léta necítí

Rubens Barrichello se narodil 23. května 1972, v sezoně 2011 tudíž oslaví své 39. narozeniny. Formule 1 je fyzicky nesmírně náročným sportem. Zkušený Brazilec ovšem se čtyřicítkou "na krku" nepociťuje, že by mu ubylo sil. Právě naopak. O motivaci v jeho případě se nejspíše nemusí pochybovat, každoročně patří k nejpozitivněji naladěným pilotům. Jen nadšení ovšem pro působení ve formuli 1 nestačí.

"Myslím, že se pořád zlepšuji. Kéž bych byl ve stejné formě za mých let u Ferrari. Byly tehdy okamžiky, kdy jsem cítil, že má Michael trochu jiné podmínky. Měl jsem k tomu přistoupit tak, že jsem se měl více usmívat a vše by šlo mnohem snáz. Byla to ale léta, která mi umožnila jezdecky vyrůst. Dnes zažívám naprosto skvělé časy.

Letos jsem se po fyzické stránce cítil vůbec nejlépe. Velice jsem si to užíval. Příští rok se vrací KERS a lidé z týmu mi říkají, abych zhubl. Počítám s tím a jsem na to plně připraven. Dříve jsem si doma šel na hodinku zaběhat. Když jsem se vrátil zpět, děti mi řekly, ať si s nimi jdu hrát. Já se jim omluvil a řekl jsem, že jsem na to příliš vyčerpaný. Dnes už stíhám oboje. Snad váha půjde dolů," řekl Barrichello.

Sebastian Vettel se letos stal nejmladším mistrem světa v historii. Dokázal tak, že ve formuli 1 je díky kvalitnější přípravě možné se prosadit i v relativně nízkém věku.

"Když se naskytne šance, popovídám si s mladými kluky a dám nějakou radu. Mladíci budoucnosti, ti, kteří do formule 1 přicházejí, jsou ve skutečnosti lepší, než jsme bývali my. Jsou lepší než Barrichellové z roku 1993. Mají lepší přípravu, možnost testování na simulátorech a podobně. Na druhou stranu také začínali na motokárách, přičemž už tehdy měli v hlavě formuli 1.

Musíte žít pro dnešek, být sami sebou, užít si své dětství a vše, co k tomu patří. Mít sen je také velice důležité, ale snění se popravdě od reálného života ve formuli 1 značně liší," prohlásil Barrichello na včerejším galavečeru pořádaném při příležitosti předávání Autosport Awards. Rodák ze Sao Paula dnes strávil třináct hodin konzultací s týmem v továrně v Grove.

Další článek: Kubica: Formule 1 je čím dál těžší, nejsou žádné slabé týmy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.