Barrichello: Pokud si to zasloužím, šampionát vyhraju

Brazilec ví, že se musí snažit o vítězství v závodech.
Rubens Barrichello má dva závody na to, aby překonal čtrnáctibodový náskok Jensona Buttona v šampionátu. Brazilec ví, že konečný výsledek nemá ve svých rukou, protože musí spoléhat na chyby týmového kolegy. Ale věří, že pokud si titul zaslouží, získá ho.

"Musím tam vyhrát závod," řekl Barrichello o domácím Interlagosu, kde potřebuje získat alespoň o pět bodů více než Button, aby zůstal ve hře o titul. "Takový je cíl. To ostatní je fakt už jen to ostatní. Nedělám si s tím starosti."

"Jak jsem řekl, pokud si zasloužím vítězství v šampionátu, získám ho. Nebudu uprostřed závodu přemýšlet o tom, že pět a pět je deset. Navíc tady pět a pět bylo šest, ne?! Dostal jsem penalizaci pěti míst a nejednou jsem byl (na startovním roštu v Suzuce) šestý. Nemám v úmyslu zabývat se body, tím nebo něčím jiným. Chci si to užít a vyhrát závod."

Pokud se udrží v boji o titul, bude muset mít stejný cíl i pro poslední závod v Abú Zabí. Jaké má celkové šance na úspěch, hodnotit nechce.

"Nelze to vyčíslit. Nejsem tu proto, abych počítal, co dokážu nebo ne. Je to o tom, že pojedu, pokusím se vyhrát závod a pak se uvidí. Šance je menší, ale ne tak malá, jako když jsem v šampionátu ztrácel 26 bodů. Takže ještě žije," uzavřel Barrichello.
Další článek: Jan Charouz a Josef Král se proti sobě postaví při testech GP2